Terapia falą uderzeniową RENOVA i STORZ

W Vedi Clinic Klinika dla Mężczyzn pacjenci korzystają z dwóch rodzajów bezinwazyjnej i skutecznej terapii falą uderzeniową: Revova oraz Storz. Fala uderzeniowa to słyszalne fale dźwiękowe, od 1980 roku z sukcesem stosowane w urologii. Urządzenia emitujące falę uderzeniową posiadają specjalne głowice, które skupiają fale, we wnętrzu ciała człowieka, w miejscu / obszarze zmienionym chorobowo, wybranym przez lekarza. 
Warto wiedzieć:

Zapisz się

ul. Bracka 11/13
00-501 Warszawa

pon: 08:00 – 20:00
wt: 08:00 – 20:00
śr: 08:00 – 20:00
czw: 08:00 – 20:00
pt: 08:00 – 20:00
sob: Zamknięte
niedz: Zamknięte

Dwa rodzaje terapii falą uderzeniową Renova i Storz

RENOVA – znajdującej zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji, wykorzystującej system LSWT – technologię liniowej fali uderzeniowej o niskim natężeniu. Fale uderzeniowe o niskiej intensywności powodują rewaskularyzację (poszerzenie i udrożnienie zwężonego naczynia krwionośnego) naczyń i od wielu już lat są stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji. Renova to system, który wykorzystuje właśnie te fale o niskiej intensywności. Mobilna głowica liniowa z przystawką stabilizującą, co umożliwia precyzyjne aplikowanie fali w obszarze zmienionym chorobowo.

STORZ – znajdującej zastosowanie w leczeniu przewlekłego zapalenia prostaty, zaburzeń erekcji oraz choroby Peyroniego, wykorzystującej system ESWT – technologię generującą punktową falę uderzeniową. Ciśnienie wyzwalane w trakcie produkcji fali waha się od 10 MPa do 100 MPa. Średni zasięg działania to około 12,5 cm, z maksimum na głębokości 6 cm. Aparaty działające w systemie ESWT wytwarzają energię od średniej do dużej. Mobilna głowica punktowa umożliwia precyzyjne aplikowanie fali do wyznaczonych miejsc.

Obie technologie są całkowicie bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne oraz zapewniają bardzo wysoką, bo aż 80% skuteczność.

Poznaj naszych ekspertów

Cennik

Konsultacja kwalifikująca do terapii falą uderzeniową350 zł
Terapia STORZ – 1 zabieg700 zł
Terapia STORZ – pakiet 4 zabiegów2 400 zł
Terapia RENOVA – leczenie impotencji – 1 zabieg800 zł
Terapia RENOVA – leczenie impotencji – pakiet 4 zabiegów2 800 zł

Opinie naszych pacjentów

Pytania i odpowiedzi

Urządzenie Renova i terapia LSWT przede wszystkim znajduje zastosowanie w przypadku zaburzenia erekcji. Z kolei terapia uderzeniowa działająca zgodnie z systemem ESWT sprawdza się dodatkowo w przypadku przewlekłego zapalenia prostaty oraz choroby Peyroniego. 

Pojedynczy zabieg trwa ok 30 min, zaleca się zastosowanie cyklu terapeutycznego min. 4 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Zauważalne efekty pojawiają się po ok 4 tygodniach od ostatniego zabiegu w cyklu.

W przypadku terapii falą uderzeniową znieczulenie nie jest potrzebne. Terapia ta jest bowiem nieinwazyjna, bezbolesna, niemal wolna od ryzyka i skutków ubocznych.

Przed przystąpieniem do terapii falą uderzeniową lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta i podejmuje decyzję o zastosowaniu danego rodzaju terapii, ilości zabiegów w cyklu oraz ich częstotliwości. W indywidualnych przypadkach można zastosować zabiegi częściej niż co tydzień.

Pacjent nie wymaga szczególnego przygotowania do odbycia terapii falą uderzeniową. Co więcej, może samodzielnie przyjechać na zabieg i samodzielnie po nim wrócić do domu, ponieważ terapia nie ma wpływu na samodzielne prowadzenie pojazdów. Zabiegi wykonuje lekarz (na ogół pierwszy zabieg wraz z kwalifikacją) lub fizjoterapeuta (kolejne zabiegi w cyklu).

BLOG