Leczenie impotencji

W Vedi Clinic Klinika dla Mężczyzn pomagamy odzyskać radość z życia intymnego, poprawiając jakość i satysfakcję z relacji seksualnych. Oferujemy indywidualne podejście i najnowocześniejsze metody leczenia zaburzeń seksualnych (impotencja organiczna, impotencja psychogenna, andropauza, inne zaburzenia erekcji), dzięki czemu nasi pacjenci odzyskują pewność siebie oraz bliskość z partnerem. Zaufaj naszym doświadczonym specjalistom i poczuj się lepiej już dziś.
Warto wiedzieć:

Zapisz się

ul. Bracka 11/13
00-501 Warszawa

pon: 08:00 – 20:00
wt: 08:00 – 20:00
śr: 08:00 – 20:00
czw: 08:00 – 20:00
pt: 08:00 – 20:00
sob: Zamknięte
niedz: Zamknięte

Leczenie impotencji w Vedi Clinic

Impotencja to problemy z erekcją czy ze zmniejszonym libido. To trudne i wrażliwe doświadczenie dla wielu mężczyzn. Dokładna i wieloaspektowa diagnostyka problemów z potencją jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Problemy te mogą występować u mężczyzn w każdym wieku, ale częściej dotykają one osoby starsze, z problemami zdrowotnymi czy z tzw. andropauzą – zmniejszonym wydzielaniem męskich hormonów płciowych, związanym z wiekiem. Jest to naturalny proces i wiąże się z różnymi objawami fizycznymi (impotencja organiczna) i psychicznymi (impotencja psychogenna).

Metody leczenia impotencji

W Vedi Clinic Klinika dla Mężczyzn jedną ze stosowanych metod leczenia impotencji jest terapia falą uderzeniową tzw. LSWT (metoda RENOVA oraz STORZ), która polega na stymulacji procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych na poziomie mikronaczyniowym.

Celem terapii LSWT jest przywrócenie pełnej sprawności seksualnej u mężczyzny tzn. możliwości uzyskania i utrzymania erekcji, która pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Na pełen cykl terapii LSWT składają się minimum cztery 20-minutowe sesje terapeutyczne, w trakcie których prącie poddawane jest działaniu fal dźwiękowych o niskim natężeniu LISW (z ang. Low Intensity Sound Waves). Stosowane w trakcie zabiegu fale wywołują proces wytwarzania nowych naczyń krwionośnych w prąciu, co skutkuje poprawą ukrwienia prącia i tym samym poprawą jakości erekcji. Fale terapeutyczne o odpowiednio dobranej mocy i częstotliwości wytwarzane są przez specjalny przetwornik liniowy, który pozwala na równomierne rozłożenie energii fali dźwiękowej na całą długość ciał jamistych prącia.

Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na równomierny rozkład energii możliwe jest leczenie impotencji bez potrzeby wielokrotnego przekładania głowicy maszyny – problemu, którym obarczone są urządzenia LSWT starszej generacji. Stosowane w trakcie zabiegu fale są całkowicie bezpieczne dla człowieka, dzięki czemu zabieg cechuje się wyjątkowo niskim profilem ryzyka – do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku powikłań po terapii RENOVA.

Renova Linear Low Intensity Shockwave for Erectile Dysfunction Treatment

Poznaj naszych ekspertów

Jak przebiega diagnostyka impotencji?

W skład pakietu diagnostycznego wchodzą następujące procedury medyczne:

Konsultacja u specjalisty urologa | androloga klinicznego

(zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego)

Badania obrazowe

wykonywane w trakcie konsultacji przez specjalistę urologii | andrologii, obejmujące męskie narządy rozrodcze, w tym badanie USG Doppler pozwalające ocenić przepływy krwi w naczyniach

Pomiar ciśnienia


Badanie EKG


Kompleksowe badania laboratoryjne

analiza próbek krwi i moczu wg. zaleceń lekarza

Konsultacja internistyczno-seksuologiczna

w przypadku skierowania przez specjalistę urologa-androloga

Dokładna i wieloaspektowa diagnostyka problemów z potencją jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Lekarz bierze pod uwagę wiele czynników, w tym wiek, historię medyczną pacjenta, styl życia, badania fizykalne, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych oraz jeżeli to niezbędne wynik konsultacji internistyczno-seksuologicznej.

Dzięki takiemu postępowaniu możliwe jest zidentyfikowanie przyczyny problemów związanych z impotencją i zaplanowanie odpowiedniego, celowanego leczenia.

Cennik

Konsultacja seksuologa390 zł
Konsultacja urologa/androloga350 zł
Kompleksowy Pakiet Diagnostyczny zaburzeń erekcji2 500 zł
Konsultacja kwalifikująca do terapii LSWT350 zł
USG układu moczowego z oceną zalegania260 zł
USG jąder/moszny260 zł
USG tkankowo-strukturalne prącia350 zł
USG Doppler prącia z konsultacją800 zł
USG urologiczne treansrektalne260 zł
Terapia STORZ – 1 zabieg700 zł
Terapia STORZ – pakiet 4 zabiegów2 400 zł
Terapia RENOVA – leczenie impotencji – 1 zabieg800 zł
Terapia RENOVA – leczenie impotencji – pakiet 4 zabiegów2 800 zł

Opinie naszych pacjentów

Pytania i odpowiedzi

Głównym objawem impotencji jest niemożność osiągnięcia erekcji lub problemy z długotrwałym utrzymaniem wzwodu niezbędnym do odbycia stosunku seksualnego. Inne objawy impotencji to np. brak popędu seksualnego, trudności w osiągnięciu podniecenia seksualnego, przedwczesne wytryski, ból podczas stosunku, lub ogólna niechęć do aktywności seksualnej. Długotrwała impotencja praktycznie uniemożliwia posiadanie satysfakcjonującego życia seksualnego. 

Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różnorodne i mogą być związane ze współistniejącymi chorobami przewlekłymi lub też mogą być pierwszym i na długo jedynym objawem poważnych chorób. W takim przypadku mówimy o impotencji organicznej. Innym rodzajem tej dolegliwości jest impotencja psychogenna, w przypadku której powodem są problemy psychogenne bądź emocjonalne danego pacjenta.

W przypadku impotencji organicznej mamy do czynienia z sytuacją, gdy zaburzenia erekcji wywoływane są przez wspomniane już współistniejące choroby przewlekłe. Ich przyczynę przykładowo mogą stanowić takie schorzenia, jak choroby serca, miażdżyca naczyń krwionośnych, cukrzyca i stany przedcukrzycowe, ale także nadciśnienie tętnicze, bezdech senny, choroby prostaty, urazy bądź też operacje w okolicy krocza i/lub kręgosłupa. 

Do zaburzeń sztywności członka mogą również doprowadzić problemy emocjonalne i psychogenne, takie jak np.: stres, szczególnie przewlekły,  depresja, lęk, zaburzenia jakości i ilości snu, czy problemy związane z relacjami.

Leczenie impotencji może obejmować zarówno terapię psychologiczną, jak i interwencje farmakologiczne. W przypadku przyczyn psychologicznych, terapia indywidualna lub terapia par może pomóc w rozwiązaniu problemów emocjonalnych i zwiększeniu pewności siebie. Ważne jest również wsparcie partnera.

W przypadku przyczyn fizycznych, często stosuje się leki, które zwiększają przepływ krwi do prącia, umożliwiając osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Leki te powinny być jednak stosowane pod nadzorem lekarza i wymagają oceny stanu zdrowia pacjenta.

Inne formy leczenia impotencji obejmują zastrzyki do prącia, aparaty próżniowe, wkładki do cewki moczowej oraz w skrajnych przypadkach, zabiegi chirurgiczne, takie jak wszczepienie protez prącia.

Dla wielu mężczyzn impotencja ma bardzo negatywne i wstydliwe skojarzenia. W VEDI CLINIC podchodzimy do tematu impotencji z empatią i profesjonalizmem. Wierzymy że poprzez nasze holistyczne podejście, uwzględniające szeroko pojętą diagnostykę problemów fizycznych oraz psychologicznych pomagamy mężczyznom odzyskać ich sprawność seksualną. Ważnym elementem utrzymania zdrowej potencji przez całe życie jest profilaktyka zaburzeń erekcji poprzez zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz redukowanie stresu w życiu.

Leczenie impotencji za pomocą LSWT jest uznawane za wiodącą zabiegową metodę leczenia dla pacjentów z zaburzeniami erekcji: 

 • jest najbardziej efektywną metodą leczenia zaburzeń erekcji
 • przynosi poprawę funkcji seksualnych aż u 80% mężczyzn, bez konieczności zażywania środków farmakologicznych
 • u pozostałych 20% mężczyzn daje poprawę erekcji, wraz z zastosowaniem farmakoterapii.

Obecnie dostępne wyniki badań klinicznych potwierdzają skuteczność metody RENOVA na poziomie 80%. Znaczy to, że u 80% mężczyzn po zakończonej terapii następuje pełna poprawa funkcji seksualnej i możliwe jest uzyskanie i utrzymanie erekcji bez konieczności zażywania środków farmakologicznych. U pozostałych 20% mężczyzn farmakologicznie zaindukowana erekcja staje się twardsza, łatwiejsza do uzyskania i utrzymania przez całą długość stosunku. Na podstawie dostępnych wyników badań klinicznych można również potwierdzić trwałość uzyskanego na skutek zabiegu efektu terapeutycznego. W 2016 roku opublikowany został przegląd systematyczny oraz metaanaliza dotychczasowych badań klinicznych dotyczących leczenia metodą LSWT (Lu Z, et al. Low-intensity Extracorporeal Shock Wave Treatment Improves Erectile Function: A Systematic Review and Meta-analysis. Eur Urol 2016). Publikacja definitywnie potwierdziła skuteczność terapii.

 • Bezinwazyjna, bezpieczna, bezbolesna i nie wymaga znieczulenia;
 • Zabieg nie wymaga rezygnacji z żadnej formy aktywności fizycznej, w tym także aktywności seksualnej;
 • Koszty leczenia metodą RENOVA są dużo mniejsze niż koszty przewlekłego leczenia farmakologicznego;
 • Bardzo wysoka skuteczność oraz długotrwałe rezultaty;
 • Od razu po zakończeniu sesji terapeutycznej pacjent może opuścić klinikę i wrócić do domu;
 • Z terapii może skorzystać praktycznie każdy mężczyzna w wieku od 20 do 80 lat.

Dlaczego warto zapisać się na konsultację do Vedi Clinic

 • Oferujemy wsparcie pacjentom między 20 a 80 rokiem życia.
 • Pełen cykl terapii to zaledwie cztery 20-minutowe sesje.
 • Stosowana przez nas metoda leczenia jest bezinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna.
 • To najbardziej efektywna metoda leczenia zaburzeń erekcji.
 • W 80% przypadków możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności seksualnej.

BLOG