operacja-stulejki

OPERACJA STULEJKI WARSZAWA
KTO POWINIEN SIĘ PODDAĆ TEMU ZABIEGOWI?

Stulejka – operacja jest prostym zabiegiem chirurgicznym. Stulejka to urologiczna nieprawidłowość anatomiczna lub funkcjonalna, który może pojawić się u mężczyzny. Polega na znacznym zwężeniu napletka, przez co mężczyzna może mieć trudności ze zsunięciem go z żołędzi. Jeszcze do niedawna uważano, że jest to wada wyłącznie wrodzona i dotyczy głównie chłopców. Jednak przyczyny stulejki mogą być różne i mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Problem może być zarówno wrodzony jak i nabyty. Do głównych przyczyn tego problemu u dorosłych należą: niewłaściwa higiena (np. nieodciąganie napletka podczas mycia lub oddawania moczu), stany zapalne męskich narządów płciowych lub powikłania cukrzycowe (dotyczy głównie osób starszych).

Stulejka jest problemem doskwierającym, często bolesnym i związanym z dużym dyskomfortem fizycznym oraz psychicznym, dlatego w wielu przypadkach konieczna jest operacja stulejki. Nieleczona stulejka może być również powodem niesatysfakcjonujących stosunków płciowych ze względu na ból, który może pojawić się podczas stosunku. W skrajnych przypadkach stulejka może być przyczyną zupełnej rezygnacji mężczyzny z życia seksualnego. Ponadto stulejka może powodować niebezpieczne infekcję, zarówno u mężczyzny jak i u jego partnerki. Z tych powodów operacja stulejki, polegająca na plastyce napletka lub jego całkowitym wycięciu, jest najczęściej rekomendowaną przez lekarzy formą definitywnego zażegnania tego problemu. Stulejka – operacja, zabieg: cena.

operacja-stulejki

Stulejka – operacja na czym polega?

Operacja stulejki jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas zabiegu urolog przeprowadza plastykę napletka tzn. poszerza napletek tak, aby mężczyzna mógł go swobodnie zsunąć z żołędzi. Plastyka stulejki przeprowadzana jest najczęściej przez lekarza urologa, rzadziej chirurga ogólnego. W niektórych przypadkach operacja stulejki może wymagać pełnego obrzezania, czyli całkowitego usunięcia napletka.

W obu przypadkach zabieg jest krótki, przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i wymaga około 2-tygodniowej rekonwalescencji. Po zabiegu mężczyzna powinien nosić opatrunek, a także dbać o przemywanie miejsc intymnych zgodnie z zaleceniami lekarza. Panowie po zabiegu powinni unikać współżycia przez okres około 4 tygodni po zabiegu. Czasami po zabiegu konieczne może być przyjmowanie leków. Operacja stulejki bardzo rzadko wiąże się z powikłaniami po zabiegowymi, jednak, jak każda interwencja chirurgiczna, nie jest pozbawiona jakiegokolwiek ryzyka. Zabieg plastyki stulejki może być wykonana u mężczyzn w każdym wieku, również u chłopców.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy