Plastyka wędzidełka

Nie rezygnuj z satysfakcji, które daje życie seksualne. Zgłoś się na konsultację do specjalisty urologa w Vedi Clinic. Nieleczone zbyt krótkie wędzidełko może być powodem niesatysfakcjonujących stosunków płciowych ze względu na odczuwalny ból podczas zbliżeń.
Skorzystaj z konsultacji u naszych specjalistów zajmujących się plastyką wędzidełka:
wedzidelko napletkowe

Zapisz się

ul. Bracka 11/13
00-501 Warszawa

pon: 08:00 – 20:00
wt: 08:00 – 20:00
śr: 08:00 – 20:00
czw: 08:00 – 20:00
pt: 08:00 – 20:00
sob: Zamknięte
niedz: Zamknięte

Plastyka wędzidełka

Wędzidełko napletkowe to niewielki, dość cienki kawałek tkanki, łączącej żołądź penisa z napletkiem. Jeśli długość wędzidełka u mężczyzny jest prawidłowa, to pozwala na swobodne odciągniecie napletka z żołędzi. Niestety jednak zdarza się, że wędzidełko jest zbyt krótkie i podczas odciągania napletka lub podczas wzwodu pojawia się dyskomfort lub nawet ból.

Poznaj naszych ekspertów

Zabieg plastyki wędzidełka w Vedi Clinic

Plastyka wędzidełka, podobnie jak plastyka stulejki, jest zabiegiem chirurgicznym, który najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Podczas zabiegu nacinane zostaje wędzidełko, a następnie jest ono zszywane w odpowiedni sposób, dzięki czemu ulega wydłużeniu oraz wzmocnieniu.

Zabieg plastyki wędzidełka najczęściej przeprowadzany jest przez lekarza urologa, a w rzadkich przypadkach – chirurga ogólnego. Zabieg palstyki wędzidełka jest krótki, przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych i wymaga około 3-4 tygodni rekonwalescencji. Po zabiegu należy przez krótki czas nosić opatrunek oraz dbać o przemywanie miejsc intymnych, zgodnie z zaleceniami lekarza. Po zabiegu należy również wstrzymać się od współżycia przez okres do 4 tygodni. Czasami konieczne może się okazać wsparcie farmakologiczne. Plastyka wędzidełka dość rzadko wiąże się z powikłaniami, trzeba jednak pamiętać, że jest to interwencja chirurgiczna, która nigdy nie jest pozbawiona jakiegokolwiek ryzyka.

Cennik

Konsultacja urologa/androloga 350 zł
Konsultacja kwalifikująca 350 zł
Plastyka wędzidełka 1 600 zł

Opinie naszych pacjentów

Pytania i odpowiedzi

Zbyt krótkie wędzidełko to uciążliwy dla pacjenta problem, który zazwyczaj wiąże się z dyskomfortem fizycznym, a także psychicznym. Schorzenie to może być powodem niesatysfakcjonujących stosunków płciowych ze względu na odczuwalny ból podczas zbliżeń. Co więcej, w niektórych przypadkach mężczyźni by uniknąć bólu nawet całkowicie rezygnują z życia seksualnego. Należy mieć także na uwadze fakt, że w przypadku zbyt krótkiego wędzidełka może dojść do naderwania napletka podczas współżycia.

Zbyt krótkie wędzidełko, jest wrodzoną wadą anatomiczną, która może się pogłębiać na skutek urazów. Problem zbyt krótkiego wędzidełka zazwyczaj zaczyna być widoczny u chłopców w wieku dojrzewania, jednak dyskomfort z nim związany zaczyna być odczuwany przez mężczyzn przeważnie dopiero po rozpoczęciu życia seksualnego.

Operacja podcięcia wędzidełka jeststosunkowo prostym zabiegiem, trwający mzaledwie kilkanaście minut. Pacjent kładzie się na plecach, a następnie zostaje znieczulony miejscowo. Gdy znieczulenie zacznie działać, pracujący w VEDI CLINIC chirurg podcina wędzidełko. Po krótkiej obserwacji pacjent zostaje wypisany do domu tego samego dnia. Co jednak istotne, wskazane jest, by zjawić się z osobą towarzyszącą, któa odwiezie pacjenta samochodem, ponieważ ten nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych w dniu zabiegu.

W przypadku odczuwania bólu po zabiegu pacjent może skorzystać ze środków przeciwbólowych. Musi jednak zwrócić uwagę na to, by nie zawierały one kwasu salicylowego. Ranę pozabiegową można przemywać Octeniseptem, n=unikając moczenia opatrunków. Co niezwykle istotne, do czasu zagojenia się ran pacjent nie powinien spożywać alkoholu, przyjmować salicylanów ani współżyć, ciężki wysiłek fizyczny również jest niewskazany. Podczas wypisu lekarz przekazuje ponadto pacjentowi dedykowane dla niego zalecenia oraz ewentualne recepty. Po około 5-7 dniach od zabiegu należy zgłosić się na kontrolę. Jeśli jednak pacjent kilka dni po zabiegu odczuwać będzie dyskomfort lub silne dolegliwości, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, także i ten obarczony jest pewnymi przeciwwskazaniami. Plastyka wędzidełka nie może zostać bowiem przeprowadzona u pacjenta, u którego występują choroby autoimmunologiczne lub choroby nowotworowe, a także u tych pacjentów, którzy korzystają z radiotrapii lub chemioterapii. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także trwająca terapia antybiotykowa, aktywne infekcje lub niewydolność oddechowo-krążeniowa. Do kolejnych czynników, uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zaliczamy poważne schorzenia wątroby, niewydolność nerek, a także choroby układowe i zaburzenia krzepnięcia krwi. Przeciwwskazaniem dla lekarza będą również epilepsja lub inne schorzenia neurologiczne.

Dlaczego warto zapisać się na konsultację do Vedi Clinic?

  • Zabiegu chirurgicznego dokonują doświadczeni urolodzy.
  • Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.
  • Plastyka stulejki pozwala wyeliminować ból i dyskomfort podczas zbliżeń.
  • Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, oferując mu metodę leczenia, odpowiednią do jego sytuacji.

BLOG

Polski