JAK MOŻNA WYLECZYĆ SKRZYWIENIE PENISA?

Zdarza się, że mężczyźni, niezależnie od wieku, zastanawiają się czy kształt ich członka jest prawidłowy. Podobne wątpliwości dotyczyć mogą także długości i grubości penisa. Niektórych panów dotyczyć może natomiast skrzywienie penisa. Jest to najczęściej spowodowanie wcale nierzadkim schorzeniem w medycynie nazywanym chorobą Peyroniego, która występuje nawet u 10% panów, najczęściej powyżej 40. roku życia. Skrzywienie penisa spowodowane jest przez stwardnienie plastyczne prącia, a dokładniej stwardnienie osłonki białawej ciał jamistych. Choroba Peyroniego może powodować nawet kilkudziesięciu stopniowe skrzywienie penisa, któremu towarzyszy zwłóknienie osłonki ciał jamistych prącia pod postacią blaszek na bocznej albo na górnej powierzchni członka, które są wyraźnie wyczuwalne.

skrzywienie penisa

Skrzywienie penisa – jakie są objawy i przyczyny?

Choroba Peyroniego nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia ani życia, natomiast może w znacznym stopniu przyczynić się do pogorszenia różnych obszarów życia mężczyzny. Skrzywienia penisa, poza jego wyraźnym odchyleniem, charakteryzują najczęściej takie objawy, jak:

  • Bolesne erekcje
  • Zaburzenia erekcji
  • Ból podczas mikcji
  • Wyraźnie odczuwalny ból podczas stosunku
  • Dyskomfort przy czynnościach, związanych z higieną narządów płciowych

Wyżej wymienione objawy mogą wyraźnie przyczynić się do obniżenia jakości życia seksualnego, a nawet do zupełnej rezygnacji z niego, co z kolei może powodować obniżenie samopoczucia. W skrajnych przypadkach skrzywienie penisa może być podłożem depresji lub innych zaburzeń psychicznych, ze względu na permanentny dyskomfort odczuwany w okolicach prącia.

Przyczyny choroby Peyroniego nie są w pełni znane. Wielu specjalistów twierdzi, iż skrzywienie penisa jest skutkiem mikrourazów prącia, które mogą powstać w trakcie stosunków seksualnych i/lub masturbacji. Istnieją też teorie znajdujące przyczyny schorzenia jako następstwa chorób wenerycznych lub infekcji, zażywania niektórych leków, jeszcze inne mówią o związku cukrzycy czy miażdżycy z chorobą.

Jak można skutecznie leczyć skrzywienie penisa?

W medycynie nadal poszukuje się wysoce skutecznej i bezpiecznej metody leczenia choroby Peyroniego. Leczenie operacyjne wiąże się zawsze z istotnym prawdopodobieństwem skrócenia prącia oraz wystąpienia zaburzeń erekcji. Odpowiedzią na ten problem jest nowoczesna terapia ESWT, która wykorzystuje akustyczne fale uderzeniowe, aplikowane bezpośrednio na obszary prącia zmienione chorobowo. Jest to bezinwazyjna i bezbolesna alternatywa dla chirurgicznej metody leczenia skrzywienia prącia . Terapia ESWT daje możliwość zmniejszenia bólu oraz we wielu przypadkach przywrócenia naturalnego kształtu prącia w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności interwencji chirurgicznej. Dodatkowymi atutami zabiegu ESWT są poprawa funkcji erekcyjnej penisa oraz jakości życia seksualnego mężczyzny.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy