zaburzenia-erekcji-u-mlodych-mezczyzn

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn – jak rozwiązać problem?

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn to z roku na rok coraz większy i bardziej powszechny problem. Niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę, że problemy ze wzwodem ma już ponad 3 miliony mężczyzn w Polsce! Niestety tylko nieliczni szukają w związku z tym profesjonalnej pomocy lekarskiej, większość panów próbuje na tzw. „własna rękę” poradzić sobie z problemem, stosując różnego rodzaju suplementy. Nie daje to jednak dobrych efektów, a objawy problemu zaczynają narastać. Aby rozpocząć skuteczne leczenie, konieczna jest kompleksowa diagnostyka zaburzeń erekcji, która pomoże w określeniu podłoża problemu. Dzięki temu możliwe jest dobranie najlepszej metody leczenia.

 

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn – jakie są konkretne przyczyny?

Mogłoby się wydawać, że młody wiek, 20. – 30. rok życia, sprzyja satysfakcji z życia seksualnego. Okazuje się tymczasem, że zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn w ostatnich latach stały się coraz częstsze i stanowią ok. 27%. Te problemy mają najczęściej swoje źródło w psychice. Trudności w relacjach, tempo życia, przewlekły stres, stany lekowe, niskie poczucie własnej wartości, obawy przed niechcianą ciąża lub zarażeniem chorobą płciową to główni winowajcy. Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn to również w dużej mierze efekt kompleksów oraz subiektywne poczucie braku doświadczenia seksualnego. Nie bez znaczenia jest również tzw. styl życia mężczyzny. Brak aktywności ruchowej, niezdrowa dieta (szczególnie nadmierne spożywanie tłuszczów i cukrów prostych), używki (kawa, napoje energetyczne, alkohol, papierosy i inne substancje psychoaktywne) powodować mogą znaczne pogorszenie jakości wzwodu oraz spadek popędu seksualnego. Czasem zdarza się też, że zaburzenie erekcji u młodych mężczyzn pojawiają się wskutek problemów hormonalnych, naczyniowych lub organicznych, są wynikiem cukrzycy czy miażdżycy. Jednak w większości przypadków przyczyną jest czynnik psychogenny.

Jak skutecznie leczyć zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn?

Pierwszą zasadą prawidłowego leczenia jest profesjonalna i kompleksowa diagnostyka zaburzeń erekcji. Na początku należy zdiagnozować, jaki czynnik powoduje problemy ze wzwodem, wykluczając zarazem wszystkie inne możliwe przyczyny, dopiero w drugiej kolejności lekarz wraz z pacjentem podejmują decyzję o najlepszym sposobie efektywnego leczenia impotencji. Możliwości leczenia jest kilka, zaczynając od farmakoterapii, poprzez psychoterapię i trening zachowań konstruktywnych, kończąc na innowacyjnej metodzie falą uderzeniową Renova LSWT, dzięki której następuje znaczna poprawa ukrwienia prącia, w rezultacie dając efekt twardszej i dłuższej erekcji.

Panowie powinni pamiętać, że nie warto zwlekać ze zgłoszeniem się do specjalisty, zaburzenia erekcji mogą postępować, a im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym lepsze korzyści przyniesie leczenie.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy