Metoda RENOVA pozwala na leczenie impotencji, poprzez stymulację procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych na poziomie mikronaczyniowym.

Celem terapii RENOVA jest przywrócenie pełnej sprawności seksualnej u mężczyzny tzn. możliwości uzyskania i utrzymania erekcji, która pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Na pełen cykl leczenia metodą RENOVA składają się 4 20-minutowe sesje terapeutyczne w trakcie, których prącie poddawane jest działaniu fal dźwiękowych o niskim natężeniu LISW (z ang. Low Intensity Sound Waves). Stosowane w trakcie zabiegu fale wywołują proces wytwarzania nowych naczyń krwionośnych w prąciu, co skutkuje poprawą ukrwienia prącia i tym samym poprawą jakości erekcji. Fale terapeutyczne o odpowiednio dobranej mocy i częstotliwości wytwarzane są przez specjalny przetwornik liniowy, który pozwala na równomierne rozłożenie energii fali dźwiękowej na całą długość ciał jamistych prącia.

Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na równomierny rozkład energii możliwe jest leczenie impotencji bez potrzeby  wielokrotnego przekładania głowicy maszyny – problemu, którym obarczone są urządzenia LSWT starszej generacji. Stosowane w trakcie zabiegu fale są całkowicie bezpieczne dla człowieka, dzięki czemu zabieg cechuje się wyjątkowo niskim profilem ryzyka – do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku powikłań po terapii RENOVA.


 

SPIS TREŚCI

LECZENIE IMPOTENCJI METODĄ RENOVA – SKUTECZNOŚĆ

 

LECZENIE IMPOTENCJI METODĄ RENOVA – ZALETY

 

ZABIEG RENOVA – FILM INFORMACYJNY DLA PACJENTÓW

leczenie-impotencji


LECZENIE IMPOTENCJI METODĄ RENOVA – SKUTECZNOŚĆ

 

  • najbardziej efektywna metoda leczenia zaburzeń erekcji
  • poprawa funkcji seksualnych aż u 80% mężczyzn, bez konieczność zażywania środków farmakologicznych
  • u pozostałych 20% mężczyzn poprawa erekcji, wraz z zastosowaniem farmakoterapii

Leczenie impotencji za pomocą LSWT jest uznawane za wiodącą zabiegową metodę leczenia dla pacjentów z zaburzeniami erekcji. Obecnie dostępne wyniki badań klinicznych potwierdzają skuteczność metody RENOVA na poziomie 80%. Znaczy to, że u 80% mężczyzn po zakończonej terapii następuje pełna poprawa funkcji seksualnej i możliwe jest uzyskanie i utrzymanie erekcji bez konieczności zażywania środków farmakologicznych. U pozostałych 20% mężczyzn farmakologicznie zaindukowana erekcja staje się twardsza, łatwiejsza do uzyskania i utrzymania przez całą długość stosunku. Na podstawie dostępnych wyników badań klinicznych można również potwierdzić trwałość uzyskanego na skutek zabiegu efektu terapeutycznego. W 2016 roku opublikowany został przegląd systematyczny oraz metaanaliza dotychczasowych badań klinicznych dotyczących leczenia metodą LSWT (Lu Z, et al. Low-intensity Extracorporeal Shock Wave Treatment Improves Erectile Function: A Systematic Review and Meta-analysis. Eur Urol 2016). Publikacja definitywnie potwierdziła skuteczność terapii.


LECZENIE IMPOTENCJI METODĄ RENOVA – ZALETY

  • Bezinwazyjny, bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga znieczulenia
  • Zabieg nie wymaga rezygnacji z żadnej formy aktywności fizycznej, w tym także aktywności seksualnej
  • Koszty leczenia metodą RENOVA są dużo mniejsze niż koszty przewlekłego leczenia farmakologicznego
  • Bardzo wysoka skuteczność oraz długotrwałe rezultaty
  • Od razu po zakończeniu sesji terapeutycznej pacjent może opuścić klinikę i wrócić do domu
  • Z terapii może skorzystać praktycznie każdy mężczyzna w wieku od 20 do 80 lat

 

  • Przetwornik liniowy stworzony przez DIREXGROUP pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu.

ZABIEG RENOVA – FILM INFORMACYJNY DLA PACJENTÓW