Słaba erekcja podczas stosunku image picture zdjęcie

SŁABA EREKCJA PODCZAS STOSUNKU

SŁABA EREKCJA PODCZAS STOSUNKU – GRA WSTĘPNA JEST WAŻNA

Wizerunek mężczyzny kreowany w dzisiejszych mediach sprawia, że od współczesnego faceta wymaga się zdecydowania, siły i gotowości do działania w każdej sytuacji, w tym także w łóżku. Często zapominamy o tym, że stosunek seksualny wcale nie zaczyna się od gwałtownego fizycznego zbliżenia tylko od tego co dzieje się w naszej głowie. W przypadku mężczyzn gra wstępna oraz budowanie podniecenia odgrywają kluczową rolę w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji. Problem z erekcją przed stosunkiem często wynika ze zbyt krótkiej lub zbyt gwałtownej gry wstępnej. Presja wywierana przez partnerkę lub partnera seksualnego by jak najszybciej rozpocząć stosunek oraz wynikający z niej stres i napięcie mogą spowodować, że u mężczyzny pojawi się słaba erekcja podczas stosunku.

Słaba erekcja podczas stosunku czemu gra wstępna jest tak ważna

Przedłużenie gry wstępnej może rozwiązać problem z erekcją przed stosunkiem

Odpowiednio długa i namiętna gra wstępna pozwala by pierwsza faza cyklu reakcji seksualnych (faza podniecenia) przebiegła bez zakłócenia. Dzięki grze wstępnej możliwe jest również osiągnięcie rozluźnienia i komfortu psychicznego, które są niezbędne by zbliżenie było udane. Gra wstępna nie jest jednak związana wyłącznie z psychiką człowieka. W trakcie jej trwania zachodzą także ważne procesy fizjologiczne – podwyższają się puls oraz ciśnienie tętnicze krwi, co w przypadku mężczyzn skutkuje lepszym ukrwieniem narządów płciowych. Stymulacja, namiętność oraz czułość, którą zapewnia odpowiednio przeprowadzona gra wstępna w wielu przypadkach wystarcza by nie pojawiła się słaba erekcja podczas stosunku.

Co robić gdy problem nie ustępuje samoistnie?

Jeżeli problem z erekcją przed stosunkiem nie ustąpi samoistnie na skutek przedłużenia gry wstępnej możliwe jest, że występują inne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na jakość i twardość erekcji. Słaba erekcja podczas stosunku może pojawiać się na skutek problemów psychologicznych, naczyniowych, hormonalnych lub czynników środowiskowych (w tym także z powodu farmaceutyków stosowanych w leczeniu innych chorób). Ponieważ zaburzenia erekcji często występują z powodu kombinacji różnych czynników niezmiernie istotna jest wnikliwa i profesjonalna diagnostyka tego problemu.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy