problemy seksuologiczne mezczyzn

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY SEKSUOLOGICZNE MĘŻCZYZN

JAKIE SĄ NAJBARDZIEJ POWSZECHNE PROBLEMY SEKSUOLOGICZNE MĘŻCZYZN?

Najczęściej spotykane problemy seksuologiczne mężczyzn można podzielić na dwie główne grupy – dysfunkcje seksualne oraz nieprawidłowości urologiczne związane z budową anatomiczną prącia. Te pierwsze bezpośrednio wpływają na jakość życia seksualnego mężczyzny uniemożliwiając odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Problemy należące do drugiej kategorii mogą wiązać się z dolegliwościami bólowymi, wpływać negatywnie na jakość zbliżenia seksualnego oraz w skrajnych przypadkach doprowadzić do uszkodzenia narządów płciowych.

problemy seksuologiczne mezczyzn

Problemy seksuologiczne mężczyzn – dysfunkcje seksualne

Problemy seksuologiczne mężczyzn zaliczane do kategorii dysfunkcji seksualnych to m.in.: zaburzenia erekcji (impotencja), wytrysk przedwczesny, wytrysk opóźniony oraz obniżone libido skutkujące brakiem lub utratą potrzeb seksualnych. Dlatego ważna jest wizyta i konsultacje u seksuolog celem zaciągnięcia porady jak poradzić sobie z takimi problemami. W Vedi Warszawa oferujemy profesjonalne porady u seksuologa.

  • Zaburzenia erekcji definiowane są jako utrzymująca się niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji pozwalającej na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.
  • Wytrysk przedwczesny to przypadłość charakteryzująca się ejakulacją nasienia przed lub zaraz po rozpoczęciu stosunku seksualnego na skutek minimalnej stymulacji seksualnej.
  • Wytrysk opóźniony jest przeciwieństwem wytrysku przedwczesnego. Mężczyźni zmagający się z tym problemem mają problemy z uzyskaniem wytrysku w trakcie zbliżenia seksualnego pomimo adekwatnej stymulacji seksualnej oraz długiego czasu stosunku.
  • Obniżone libido u mężczyzn przejawia się brakiem chęci podejmowania współżycia lub całkowitą utratą potrzeb seksualnych. Ten problem najczęściej pojawia się z powodu nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu lub z powodu czynników psychogennych.

Problemy seksuologiczne mężczyzn – nieprawidłowości urologiczne

Problemy seksuologiczne mężczyzn mogą wystąpić również z powodu anatomicznych nieprawidłowości w budowie prącia. Nieprawidłowości urologiczne występujące u mężczyzn, które mogą powodować ból w trakcie stosunku lub utrudniać współżycie to m.in.: stulejka, krótkie wędzidełko oraz choroba Peyroniego.

  • Stulejka to powszechnie występujące schorzenie, wrodzone lub nabyte, związane z zwężeniem napletka. Obecność stulejki uniemożliwia pełne odprowadzenie napletka za żołądź penisa. Jest to dolegliwość, której objawy nasilają się gdy przyrodzenie znajduje się w stanie wzwodu przez co w wielu przypadkach obecność stulejki może skutkować obniżeniem jakości stosunku seksualnego.
  • Za krótkie wędzidełko może powodować dyskomfort w trakcie zbliżenia seksualnego, a w skrajnych przypadkach może dojść do jego uszkodzenia co wymaga interwencji chirurgicznej.
  • Choroba Peyroniego objawiająca się nienaturalnym skrzywieniem prącia w stanie wzwodu może utrudniać zbliżenie seksualne oraz powodować dolegliwości bólowe gdy penis znajduje się w stanie erekcji.
Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy