problem ze wzwodem w prezerwatywie image picture zdjęcie

PROBLEM ZE WZWODEM W PREZERWATYWIE

BEZPIECZNIE NIE ZNACZY ŁATWO – CZYLI PROBLEM ZE WZWODEM W PREZERWATYWIE

Problem z erekcją po założeniu prezerwatywy wcale nie jest nietypowy i może przydarzyć się każdemu mężczyźnie. Moment nakładania prezerwatywy stanowi zakłócenie intymnego zbliżenia i rozprasza uwagę co skutkuje spadkiem podniecenia. Dla wielu mężczyzn nałożenie prezerwatywy jest czynnością, która może spowodować chwilowe osłabienie jakości wzwodu, a u niektórych mężczyzn może nawet nastąpić utrata erekcji po założeniu prezerwatywy.

problem ze wzwodem w prezerwatywie

Czy problem może siedzieć w głowie?

Niestety tak. Problem ze wzwodem w prezerwatywie może pojawić się zarówno ze względu na czynniki psychologiczne, fizjologiczne jak i mechanicznie. Jeżeli w trakcie zbliżenia u mężczyzny pojawiają się myśli typu: „czy sprostam zadaniu?” lub „czy nie zrobię sobie wstydu?” to niestety bardzo często skutkiem będzie problem z utrzymaniem erekcji w trakcie nakładania prezerwatywy. Do czynników psychologicznych zalicza się również utrwalenie reakcji nerwicowej na skutek nieudanych prób odbycia stosunku seksualnego z użyciem prezerwatywy. W tych przypadkach utrata erekcji po założeniu prezerwatywy jest reakcją uwarunkowaną. Z tym rodzajem problemu ciężko jest sobie poradzić samemu i jeżeli nie ustąpi on samoistnie w trakcie kolejnych prób odbycia stosunku seksualnego warto skonsultować go ze specjalistą psychologiem lub seksuologiem.

Reakcja fizjologiczna oraz problemy mechaniczne

Do fizjologicznych czynników związanych z osłabieniem jakości erekcji zalicza się m.in. reakcję alergiczną na materiał, z którego wykonana jest prezerwatywa, natomiast mechaniczne czynniki to przeważnie brak doświadczenia w nakładaniu prezerwatywy na penisa. Jeżeli mężczyzna odczuwa, że problem z erekcją po założeniu prezerwatywy pojawia się u niego na skutek irytacji lub podrażnienia skóry to bardzo możliwe, że jest on uczulony na lateks. W takich przypadkach by problem zniknął bardzo często wystarczy zamienić prezerwatywy lateksowe na takie, które wykonane są z innego tworzywa np. polizoprenu. Utrata erekcji po założeniu prezerwatywy może pojawić się również na skutek jej błędnego założenia na penisa lub z powodu frustracji wywołanej problemem z jej nałożeniem. Właśnie z tego powodu warto zapoznać się z instrukcją zakładania prezerwatywy dołączoną do opakowania oraz kilkukrotnie przećwiczyć tę czynność w mniej stresujących sytuacjach (np. podczas masturbacji).

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy