problem-z-utrzymaniem-erekcji

PROBLEM Z UTRZYMANIEM EREKCJI – NA CZYM POLEGA TA DYSFUNKCJA SEKSUALNA?

Problem z utrzymaniem erekcji przez całą długość zbliżenia seksualnego to jedna z form zaburzeń erekcji. Jest to dość częsta dysfunkcja seksualna, która może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Szacuje się, iż w Polsce z problem zaburzeń erekcji dotyczyć może nawet 3 milionów mężczyzn.  Problem z utrzymaniem erekcji polega na tym, że mężczyzna, pomimo odczuwalnego podniecenia seksualnego, nie jest w stanie utrzymać erekcji o odpowiedniej twardości, która pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Bardzo często jest tak, że mężczyzna jest w stanie początkowo uzyskać wzwód, natomiast dość szybko pojawia się problem aby ten wzwód utrzymać, a co za tym idzie pojawia się trudność z kontynuacją penetracji lub innej formy aktywności seksualnej.

 

Problem z utrzymaniem erekcji – jakie są przyczyny?

Problem z utrzymaniem erekcji może mieć różnorakie podłoże, które często różni się w zależności od wieku mężczyzny. Jeśli chodzi o mężczyzn młodych, to najczęściej źródłem problemu są przyczyny natury psychologicznej, takie jak: brak doświadczenia seksualnego, obawa przed nieplanowaną ciążą partnerki, czy strach przed odrzuceniem. Po 30 roku życia problem z utrzymaniem erekcji dość często związany jest z trudnościami w sferze emocjonalnej, na przykład: ze stresem, problemami w relacjach i życiu osobistym. Coraz częściej poza podłożem psychogennym źródłem problemu z erekcją są czynniki organiczne, które mogą być skutkiem, takich chorób jak:

  • cukrzyca
  • miażdżyca
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroba wieńcowa

Po 45 roku życia problem z utrzymaniem erekcji ma najczęściej podłoże organiczne. Należy też pamiętać, że zaburzenia erekcji mogą występować na skutek dwóch lub więcej czynników ryzyka oraz, że przyczyny mogą być związane także z:

  • uszkodzeniem mechanicznym
  • uszkodzeniem na poziomie naczyniowym
  • czynnikami hormonalnymi

Problem z utrzymaniem erekcji – kiedy należy zgłosić się do specjalisty?

Problem z utrzymaniem erekcji można dziś skutecznie leczyć. Istnieje jednak kilka warunków, po pierwsze liczy się czas, to znaczy, że nie powinno się zbyt długo czekać od momentu pojawiania się pierwszych oznak problemu, najczęściej panowie zwlekają zbyt długo ze zgłoszeniem się do specjalisty urologa lub seksuologa, tym samym obniżając szanse na skuteczne leczenie. Po drugie problem z utrzymaniem erekcji musi mieć fachowo i rzetelnie zdiagnozowane źródło, ponieważ od tego zależeć będzie dalsze postępowanie. Leczenie zaburzeń erekcji w oparciu o kompleksową diagnostykę, która pozwoli na pełne określenie problemu, jego źródła oraz możliwych skutecznych metod leczenia jest podstawą skutecznej terapii. Tylko profesjonalna diagnostyka pozwoli na skuteczne wyeliminowanie problemu, dlatego panowie, których dotyczy problem z utrzymaniem erekcji, powinni rozpocząć właśnie od kompleksowej diagnozy, gdyż to ona zaważy na skutecznym leczeniu.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy