POTENCJA – DUŻO SIĘ O NIEJ MÓWI, ALE CZYM JEST TAK NAPRAWDĘ?

W seksuologii potencja jest definiowana jako zdolność do przeżywania reakcji seksualnych, w tym pobudzenia i podniecenia. Dla większości mężczyzn w każdym wieku, potencja ma ogromne znaczenie. Nie ma w tym nic dziwnego, sfera seksualna w życiu każdego człowieka odgrywa niezmiernie ważną rolę. Bardzo wielu mężczyzn zadaje sobie również pytanie czy ich potencja jest prawidłowa. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Każdy człowiek ma inne potrzeby oraz preferencje seksualne, ale jeżeli mężczyzna jest niezadowolony ze swojej potencji powinien rozważyć konsultację z seksuologiem.

potencja

Potencja, a problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji

Należy także dość wyraźnie oddzielić ewentualnie obniżoną potencję od zaburzeń erekcji. Impotencja polega na trudności bądź całkowitej niemożności w osiąganiu i/lub utrzymaniu erekcji, która pozwoliłaby na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego. Problem dotyczący zaburzeń erekcji dotyka bardzo wielu mężczyzn w każdym wieku. Niestety kwestia ta jest często tematem tabu, mężczyźni najczęściej próbują kuracji na tzw. „własną rękę”, co najczęściej nie jest skuteczne. Szkoda, bo dzisiejsza medycyna pozwala na bardzo skuteczne leczenie impotencji, pod warunkiem, że po pierwsze, problem zostanie zdiagnozowany na możliwie wczesnym etapie. Po drugie zostanie postawiona profesjonalna diagnoza dotycząca podłoża problemu. W zależności od czynników odpowiedzialnych za zaburzenia erekcji, dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. W momencie, w którym mężczyzna zauważa, że jego potencja jest znacząco obniżona i problem ten utrzymuje się dłużej niż tydzień, powinien zgłosić się do urologa lub seksuologa. Nie warto zwlekać z konsultacją, bo zaburzenia mogą postępować.

Potencja – w jaki sposób można ją poprawić?

Potencja każdego mężczyzny jest w dużej mierze zależna od trybu życia, jaki prowadzi. Ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta, która powinna być zbilansowana i bogata w antyoksydanty. Warto prowadzić aktywny styl życia oraz należy uprawiać regularnie sport, gdyż wysiłek fizyczny bardzo wpływa na pobudzenie seksualne. Wszelkiego rodzaju używki, papierosy, alkohol i inne substancje psychoaktywne mogą sprawiać, że potencja zmaleje. Częsty stres także wpływa niekorzystnie, dlatego opłaca się zadbać o sferę psychiczną i znaleźć codziennie czas na krótki relaks. Nierzadko problem z potencją spowodowany jest zbyt słabym ukrwieniem prącia. W takim przypadku doskonałą metodą na poprawę ukrwienia jest terapia RENOVA LSWT, polegająca na stymulacji procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość erekcji. Jest to zabieg, który wykorzystuje technologię fal uderzeniowych. Metoda jest zupełnie bezbolesna i nieinwazyjna. Standardowo należy wykonać 4 sesję (każda z nich trwa około 30 min.), po zakończeniu terapii następuje najczęściej częściowa lub znaczna poprawa erekcji. Jest to zabieg przeznaczony zarówno dla panów, którzy mają zaburzenia erekcji, jak również dla tych, którym zależy na tym, aby ich potencja była lepsza. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy