leczenie choroby peyroniego photo image zdjęcie

LECZENIE CHOROBY PEYRONIEGO

LECZENIE CHOROBY PEYRONIEGO WARSZAWA – NOWE FORMY TERAPII

Dotychczas leczenie choroby Peyroniego było możliwe jedynie poprzez wykonanie skomplikowanej, inwazyjnej, operacji chirurgicznej, która wymagała: hospitalizacji pacjenta, długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej oraz była obarczona dużym ryzykiem powikłań. Na szczęście gwałtowny rozwój terapii falami dźwiękowymi ESWT (z ang. Extracorporeal Shockwave Therapy) w ostatnich latach pozwolił na opracowanie i wdrożenie wielu innowacyjnych zabiegów wykonywanych w warunkach ambulatoryjnych, w tym zabiegu stosowanego właśnie w leczeniu choroby Peyroniego.

leczenie choroby peyroniego photo image zdjęcie

Czym jest choroba Peyroniego?

Choroba (zespół) Peyroniego to męskie schorzenie urologiczno-seksuologiczne, na skutek którego pod skórą przyrodzenia pojawiają się charakterystyczne twarde blaszki (płytki) powodujące duże (w niektórych przypadkach nawet kilkudziesięciostopniowe) skrzywienie penisa. Choroba Peyroniego, jej objawy oraz jej przyczyny opisane są szczegółowo w sekcji naszej strony poświęconej leczeniu tego schorzenia.

Istotnym problemem dla wielu mężczyzn zmagających się z chorobą Peyroniego jest związana z objawami choroby trudność w podjęciu współżycia z partnerką lub partnerem. Często skrzywienie prącia, powstałe w wyniku choroby, jest na tyle duże, że utrudnia zbliżenia seksualne w konkretnych pozycjach lub w niektórych przypadkach całkowicie uniemożliwia penetrację. Ze względu na trudności w podjęciu współżycia oraz związane z objawami choroby negatywne doświadczenia seksualne chorobie Peyroniego często towarzyszą także zaburzenia erekcji.

Jak przebiega leczenie?

Leczenie choroby Peyroniego za pomocą terapii ESWT jest bezinwazyjne, bezbolesne i może być przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych. W trakcie zaledwie czterech krótkich (około 20 minutowych) sesji terapeutycznych blaszki (płytki), które powstają w trakcie rozwoju choroby Peyroniego zostają skruszone za pomocą fali dźwiękowej. Fale stosowane w trakcie zabiegu aplikowane są przez lekarza urologa za pomocą specjalnej głowicy, która pozwala na ich precyzyjne, punktowe dostarczenie wyłącznie na obszar dotknięty schorzeniem.

Terapia ESWT stosowana w leczeniu zespołu Peyroniego pozwala na przywrócenie naturalnego kształtu prącia, zapewnia znaczącą redukcję dolegliwości bólowych oraz hamuje dalszą progresję choroby. Niezmiernie istotną zaletą tej formy terapii jest także możliwość całkowitego odwrócenia lub, w części przypadków, znaczącego zredukowania zmian w kształcie prącia powstałych na skutek progresji choroby. Ta stosunkowo młoda metoda terapeutyczna stanowi obecnie najlepszą dostępną w Polsce formę leczenia choroby Peyroniego.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy