propionat

CO TO JEST PROPIONAT I JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI JEGO STOSOWANIA?

Propionat, znany także pod nazwą Testosteron Propionian, to rodzaj testosteronu, czyli hormonu, który jest stosowany przez niektórych kulturystów. Ten suplement znany jest też powszechnie pod nazwą Test-pro. Celem jego stosowania jest nienaturalne zwiększenie i przyspieszenie przyrostu masy mięśniowej. Propionat jest uznawany przez kulturystów za jeden z najłagodniejszych sterydów anabolicznych, jednak tak jak każdy steryd jest sztuczną ingerencją w organizm człowieka. Testosteron Propionian cechuje się szybkim działaniem i krótko utrzymuje się w organizmie. Okres jego półtrwania to około 48 godzin, ze względu na to należy go przyjmować bardzo często, co dwa dni lub nawet codziennie, aby utrzymać stałe stężenie hormonu we krwi. Propionat przyjmowany jest poprzez iniekcję, czyli wstrzykiwanie preparatu domięśniowo. Zazwyczaj osoby, które stosują ten steryd używają go od 12 tygodni do nawet okresu 1 roku, niestety takie stosowanie może doprowadzić do przykrych konsekwencji, czasem nawet nieodwracalnych zdrowotnych.

propionat

Jakie niepożądane skutki może powodować propionat?

Niestety propionat, jak wiele innych sterydów, powodować może liczne skutki uboczne. W dużym skrócie i uproszczeniu można powiedzieć, że przyjmowanie testosteronu, powoduje „przyzwyczajenie się” organizmu do pewnego poziomu hormonu, następnie naturalna produkcja testosteronu zostaje ograniczona. Powszechnie po zakończeniu kuracji testosteronem panowie stosują klomifen (Clomid) oraz gonadotropinę kosmówkowę (HCG), aby zapobiec niepożądanym skutkom ubocznym. Jednak nie u wszystkich mężczyzn jest to skuteczne. Najczęstszymi efektami ubocznymi są zaburzenia hormonalne, zaburzenia erekcji, zburzenia wytrysku oraz obniżone libido, jak również bezpłodność. Te problemy mogą pojawić się już kiedy propionat jest przyjmowany lub po odstawieniu, bądź mogą rozpocząć się w momencie rozpoczęcia kuracji sterydowej i nie ustąpić po jej zakończeniu. Dodatkowo przyjmowanie różnych form testosteronu może powodować:

 • Zwiększoną agresję;
 • Uszkodzenie komórek wątroby;
 • Nadciśnienie;
 • Ginekomastię, czyli przerost sutka;
 • Zaburzenia pracy serca;
 • Maskulizację, to znaczy wzrost owłosienia na ciele przy jednoczesnym łysieniu na głowie;
 • Kontuzje tkanki łącznej;
 • Bóle stawów;
 • Przetłuszczanie się skóry, trądzik;
 • Osłabienie odporności;
 • Niepłodność.

Jakie są możliwości leczenia zaburzeń erekcji, kiedy przyczyną jest propionat? 

W przypadku zaobserwowania problemów z erekcją przez osobę przyjmującą, lub która przyjmowała propionat, konieczna jest profesjonalna, holistyczna diagnostyka zaburzeń erekcji. Badania laboratoryjne zobrazują w pełni gospodarkę hormonalną, ze szczególnym uwzględnieniem tych parametrów, które mogły zostać zachwiane poprzez przyjmowanie sterydu. Dzięki temu specjalista będzie mógł dobrać odpowiednią formę leczenia problemów związanych z impotencją.

Profesjonalne leczenie zaburzeń erekcji, których powodem było przyjmowanie testosteronu, powinno odbywać się pod opieką lekarza specjalizującego się w zakresie medycyny męskiej.

 

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy