zabieg renova image picture zdjęcie

ZABIEG RENOVA ZAMIAST NIEBIESKIEJ PIGUŁKI

ZABIEG RENOVA ZAMIAST NIEBIESKIEJ PIGUŁKI

Problemy z potencją w Polsce dotyczą około 3 milionów mężczyzn. Pomimo stosunkowo łatwego dostępu do leków wspomagających erekcję, na leczenie farmakologiczne decyduje się zaledwie 7% mężczyzn zmagających się z impotencją. Ponieważ przewlekłe leczenie farmakologiczne wiąże się z dużym kosztem oraz koniecznością planowania aktywności seksualnej dla wielu mężczyzn nie jest ono w pełni satysfakcjonującą formą terapii. Do tej pory w Polsce z powodu braku odpowiedniego sprzętu zabiegowego nie było wielu skutecznych alternatyw dla leczenia farmakologicznego. Sytuacja ta ulega jednak powoli zmianie. Na początku 2014 roku w Polsce pojawiła się alternatywa dla „niebieskich pigułek” – zabieg RENOVA pozwalający na trwałe przywrócenie prawidłowej funkcji seksualnej u mężczyzn.

zabieg renova zamiast niebieskiej pigulki

Dla kogo jest metoda RENOVA?

Według europejskich specjalistów system RENOVA uznawany jest za wiodący zabiegowy sposób leczenia zaburzeń erekcji o podłożu naczyniowym. Zabieg zalecany jest przede wszystkim u pacjentów, u których występują czynniki ryzyka wpływające na pogorszenie funkcji śródbłonka naczyń krwionośnych. Najczęściej wymieniane przez lekarzy czynniki ryzyka powodujące organiczne zaburzenia erekcji to: wiek 40+, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca oraz palenie papierosów.

Na czym polega leczenie metodą RENOVA?

Zabieg RENOVA pozwala na całkowite przywrócenie lub znaczące polepszenie funkcji seksualnej już po czterech piętnastominutowych sesjach terapeutycznych. Skuteczność leczenia metodą RENOVA  poparta jest badaniami klinicznymi. Efekt terapeutyczny osiągany jest w trakcie bezinwazyjnej terapii falami dźwiękowymi o niskiej częstotliwości LISW (z ang. Low-Intensity Soundwaves). Fale stosowane w trakcie terapii stymulują angiogenezę (proces tworzenia nowych mikro-naczyń krwionośnych), na skutek której poprawie ulega ukrwienie prącia. Według badań klinicznych ponad 70% pacjentów może całkowicie odstawić leki wspomagające oparte na sildenafilu (np. Viagra), natomiast u pozostałych 30% – występuje twardsza oraz łatwiejsza do uzyskania i utrzymania erekcja. Badania kliniczne wskazują również na trwałość efektu terapeutycznego.

Niski koszt, bezinwazyjność, skuteczność oraz  szybko zauważalny efekt terapeutyczny sprawiają, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg RENOVA. Trzeba zaznaczyć, że leczenie zabiegowe ma znaczącą przewagę nad leczeniem farmakologicznym ponieważ likwiduje nie tylko objawy problemu ale również jego podłoże.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy