Stulejka image picture zdjęcie

STULEJKA – WSTYDLIWY PROBLEM WIELU FACETÓW

STULEJKA U DOROSŁYCH MĘŻCZYZN – WSTYDLIWY PROBLEM WIELU FACETÓW

Stulejka u dorosłych mężczyzn jest wrodzonym lub nabytym schorzeniem, które uniemożliwia odprowadzenie napletka z żołędzi prącia. Wywołuje silny dyskomfort oraz uczucie bólu w trakcie podejmowania czynności higienicznych lub współżycia seksualnego. W wielu przypadkach stulejka powoduje problemy z osiągnięciem wzwodu, ból w trakcie stosunku oraz frustrację. Obecność tego schorzenia może mieć negatywny wpływ na satysfakcję czerpaną z życia seksualnego oraz na poczucie własnej wartości. Z tych powodów wczesne rozpoznanie i odpowiednie leczenie tego schorzenia pozwala uniknąć nie tylko bólu, ale także niepotrzebnego stresu.

Stulejka u dorosłych mężczyzn

Stulejka u dorosłych mężczyzn

Przyczyną powstania stulejki u dorosłych mężczyzn są najczęściej niewłaściwe nawyki higieniczne, stany zapalne żołędzi, napletka lub cewki moczowej. U cukrzyków powikłania w gojeniu się drobnych urazów, ran i obtarć również mogą prowadzić do powstania stulejki. Rozróżnia się dwa typy stulejek – w pierwszym przypadku napletek jest zbyt długi i rozciągnięty (gromadzi się w nim mocz, powodując infekcje i podrażnienia), natomiast w drugim przypadku napletek zbyt mocno przylega do żołędzi co może prowadzić do powstania stanu zapalnego.

Mechanizm powstawania stulejki u dorosłego mężczyzny wygląda następująco:

  • Zwężenie napletka powstałe na skutek urazu utrudnia jego zsunięcie z żołędzi co prowadzi do bólu i uniemożliwia poprawną higienę miejsc intymnych.
  • Brak poprawnej higieny sprzyja powstawaniu stanów zapalnych, na skutek których napletek pęka, co z kolei prowadzi do zbliznowacenia skóry i zmniejszenia jej elastyczności.
  • Z upływem czasu napletek staje sie coraz trudniejszy do odprowadzenia, aż w końcu wykształca się stulejka, najczęściej objawiająca się jako zwężenie napletka.

Metody leczenia stulejki

Vedi Warszawa – Stulejka – leczenie, zabieg uzależnione jest przede wszystkim od wieku pacjenta i stopnia zaawansowania choroby. U dorosłych mężczyzn stulejkę leczy się niemal wyłącznie chirurgicznie poprzez wykonanie zabiegu plastyki napletka i/lub wędzidełka, lub poprzez całkowite obrzezanie. W trakcie zabiegu usunięcia stulejki urolog lub chirurg za pomocą kilku drobnych nacięć poszerza ujście napletka. Zabieg jest krótki, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i przynosi natychmiastowy efekt terapeutyczny.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy