MAŁE PROBLEMY Z EREKCJĄ

MAŁE PROBLEMY Z EREKCJĄ – CZYLI JAK ZACZYNAJĄ SIĘ PSYCHOGENNE ZABURZENIA EREKCJI I JAK POWINNA REAGOWAĆ KOBIETA BY ZAPEWNIĆ WSPARCIE SWOJEMU PARTNEROWI

Problemy z erekcją to nic nadzwyczajnego – osłabiony lub niepełny wzwód może przytrafić się każdemu mężczyźnie. Tego typu problemy najczęściej spowodowane są przez stres, zmęczenie lub nadmierne spożycie alkoholu i ustępują samoistnie. Niestety pod wpływem pewnych czynników, u niektórych mężczyzn mogą się przerodzić w bardzo poważny problem. Tym problemem są zaburzenia erekcji czyli trwała niezdolność do uzyskania lub utrzymania wzwodu w stopniu uniemożliwiającym odbycie stosunku seksualnego.

Skąd biorą się psychogenne zaburzenia erekcji?

Sporadyczne problemy ze wzwodem mogą doprowadzić do pojawienia się ciągłej niezdolności do utrzymania erekcji u mężczyzn, którzy nie otrzymują odpowiedniego wsparcia od swojej partnerki. Jeżeli partnerka okazuje niezadowolenie, złość, kpinę lub pogardę dla swojego partnera gdy ten nie stanie na wysokości zadania, może to bardzo szybko doprowadzić do powstania u mężczyzny urazu psychologicznego, który będzie potęgował dotychczasowe problemy z erekcją.

Jak kobieta powinna reagować na problemy z erekcją u swojego partnera

Jeżeli problem pojawia się sporadycznie, nie należy go roztrząsać. Warto unikać również wywierania na mężczyznę presji oraz zbyt usilnego drążenia tematu. Należy natomiast okazać wyrozumiałość oraz wsparcie i odłożyć odbycie stosunku na później. Dla wielu mężczyzn czas, w którym pojawia się ten intymny problem jest również momentem ogromnej wrażliwości emocjonalnej i psychologicznej. Oczywiście, jak zapewne łatwo się domyślić, mało który mężczyzna się do tego przyznaje i to właśnie dlatego wsparcie partnerki  jest tak niezmiernie ważne.

W przypadku gdy kobieta podejrzewa, że u jej partnera występują zaburzenia erekcji  powinna zasugerować mu wizytę u specjalisty. Najlepiej odwiedzić psychologa, seksuologa lub urologa gdyż to właśnie Ci Polscy specjaliści mają największą wiedzę na temat diagnostyki i leczenia tej przypadłości. Obecnie w Polsce operuje jedno centrum seksuologiczne, które zajmuje się kompleksową diagnostyką zaburzeń erekcji.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy