movember

MOVEMBER JUŻ W PEŁNI, A CZY TWOJE WĄSY SĄ NA MIEJSCU?

Już od ponad tygodnia na całym Świecie trwa akcja Movember. Jest to kampania promująca profilaktykę nowotworową wśród mężczyzn. Akcja narodziła się w Australii w 2003 roku, od tej pory co roku listopad jest miesiącem walki z męskimi nowotworami – rakiem prostaty i rakiem jąder. Z roku na rok coraz więcej państw przyłącza się do akcji, w Polsce pierwszy raz zorganizowana została w 2014 roku.

movember

Jak narodził się Movember?

Nazwa Movember to połączenie dwóch słów “moustache” (wąsy) i “november” (listopad), w przełożeniu na język polski to nic innego jak Wąsopad. Znakiem rozpoznawczym kampanii są właśnie wąsy. Propagatorzy akcji czyli Travis Garone i Luke Slattery w 2003 roku postanowili przywrócić dawny zwyczaj noszenia wąsów i zaprosili do spontanicznej akcji 30 znajomych prowokując hasłem: “Czy jesteś wystarczająco męski, by być moim kolegą?”. Zasadą zabawy było wpłacenie 10 dolarów, następnie namówienie kolejnych znajomych do zapuszczenia wąsów w listopadzie. Finalnie wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji, która zajmowała się badaniami nad nowotworem prostaty. Okazało się, że spontaniczna zabawa przyniosła nadzwyczajne efekty, odbijając się szerokim echem. W 2007 roku Movember stało się kampanią międzynarodową, a listopad miesiącem zapuszczania wąsów. Dlaczego akurat wąsy? Ponieważ są świetnym początkiem do rozpoczęcia rozmowy, zwrócenia uwagi na akcję oraz męskie sprawy związane z profilaktyką nowotworową.

Movember w Polsce

W Polsce w ramach tegorocznego kampanii organizowane są bezpłatne badania USG jąder. W 9 centrach handlowych panowie  będą mogli bezpłatnie zbadać się w stworzonych specjalnie wyspach, a także zdobyć wiedzę na temat męskich chorób nowotworowych. Do tej pory możliwość bezpłatnych badań nie została jeszcze zorganizowana nigdzie na Świecie. To Polska jest absolutnym pionierem w tej kwestii! Dlatego naprawdę warto skorzystać z możliwości bezpłatnego badania w ramach akcji.  Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla wszystkich panów, którzy pojawią się podczas bezpłatnych badań w 9 centrach handlowych w Polsce niespodziankę w postaci obecności profesjonalnych barberów, którzy pomogą w wystylizowaniu wąsów.

W tym roku do akcji Movember Polska z dużą przyjemnością przyłączyli się siatkarze, a dokładniej Mistrzowie Polski 2015-2016 z drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Panowie nie tylko zapuści wąsy i przebadali się pod kątem raka jąder oraz raka prostaty ale też wzięli udział w klipie promującym tegoroczną kampanię. Ty też możesz zostać ambasadorem Movember! To proste, wystarczy, że zapuścisz wąsy w listopadzie i zaprosisz do akcji swoich kolegów oraz bliskich. Twoje wąsy mogą stać się początkiem rozmowy na temat Movember. Zapoznaj się z harmonogramem i skorzystaj z bezpłatnych badań, jeśli możesz wspomóż kampanię finansowo. Weź sprawy w swoje ręce już dziś!

 

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy