Impotencja image picture zdjęcie

IMPOTENCJA JAK SOBIE Z NIĄ PORADZIĆ?

IMPOTENCJA JAK SOBIE Z NIĄ PORADZIĆ? – LECZENIE IMPOTENCJI W SPOSÓB KOMPLEKSOWY

Impotencja to przypadłość, z którą według raportu Kubin’a, Wagner’a i Fugl-Meyer’a z 2003 roku zmaga się szacunkowo od 5 do 20% wszystkich mężczyzn. Na szczęście rozwój medycyny oraz coraz częściej stosowane kompleksowe podejście do tej przypadłości pozwalają na skuteczne leczenie impotencji. Od kilku lat coraz popularniejsza staje się metoda RENOVA – bezinwazyjna forma terapii, stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji o podłożu organicznym (naczyniowym).

Impotencja jak sobie z nią poradzić – leczenie impotencji w sposób kompleksowy

Diagnostyka i badanie impotencji

Ponieważ impotencja to przypadłość, która może być spowodowana przez wiele czynników, w jej leczeniu niezmiernie istotny jest proces diagnostyczny. By możliwe było postawienie kompletnej diagnozy oraz wykluczenie lub potwierdzenie wszystkich możliwych przyczyn zaburzeń erekcji, kluczowy jest udział specjalistów z zakresu psychologii, seksuologii, urologii oraz angiologii w procesie diagnostycznym. Tylko przy współpracy specjalistów z wielu dziedzin medycyny możliwa jest analiza każdego przypadku w sposób indywidualny oraz kompleksowy. Pełna diagnostyka jest niezmiernie istotna ponieważ  dzięki niej możliwe jest dobranie najskuteczniejszej metody leczenia.

Dostępne metody leczenia impotencji

U większości pacjentów leczenie impotencji prowadzone jest obecnie na jeden z dwóch sposobów. Pierwszą i najpopularniejszą metodą leczenia jest przyjmowanie leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy 5. Drugą metodą leczenia zdobywającą coraz szersze uznanie wśród specjalistów jest terapia RENOVA wykorzystująca fale akustyczne by przywrócić poprawny przepływ krwi w prąciu. Metoda RENOVA charakteryzuje się wysoką skutecznością –poprawa u około 80% pacjentów według badań klinicznych.

Impotencja – epidemiologia problemu

Szacuje się, że około 50% wszystkich problemów ze wzwodem spowodowana jest przez czynniki psychologiczne, około 35% przez czynniki organiczne, a pozostałe 15% to przypadki, w których główną przyczyną są zaburzenia hormonalne, problemy neurologiczne oraz urazy prącia. U młodych mężczyzn problemy wiążą się z kompleksami, brakiem doświadczenia oraz obawami przed odbyciem stosunku. Natomiast problemy organiczne pojawiają się wraz z wiekiem, aż 50% mężczyzn po 50 roku życia cierpi z powodu organicznych zaburzeń erekcji.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy