Za krótkie wędzidełko image picture zdjęcie

ZA KRÓTKIE WĘDZIDEŁKO JAK SOBIE Z NIM PORADZIĆ?

ZA KRÓTKIE WĘDZIDEŁKO JAK SOBIE Z NIM PORADZIĆ?

Wędzidełko to fałd skóry łączący spodnią stronę żołędzi z napletkiem. Prawidłowo funkcjonujące wędzidełko umożliwia zsunięcie napletka w taki sposób by cała żołądź prącia była widoczna, zarówno podczas wzwodu, jak i w stanie spoczynku. Nierzadko zdarza się jednak, że wędzidełko prącia jest za krótkie lub za mało elastyczne, co staje się przyczyną dolegliwości i dyskomfortu w życiu seksualnym. Nieprawidłowa długość wędzidełka (za krótkie wędzidełko) prowadzi do częstszego występowania mikrourazów, które kumulując się mogą skutkować naderwaniem lub nawet jego całkowitym zerwaniem.

Za krótkie wędzidełko

Skrócenie wędzidełka może być problemem wrodzonym lub nabytym. Nabyte (wtórne) skrócenie wędzidełka jest najczęściej skutkiem przebytych urazów lub stanów zapalnych prącia. Przy nieprawidłowej długości wędzidełka dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi oraz powierzchownego pękania skóry. Z czasem te problemy mogą się nasilać, a w niektórych przypadkach może dojść do zerwania wędzidełka.

Zabieg plastyki wędzidełka

Jeżeli mężczyzna odczuwa, że jego wędzidełko jest za krótkie, bezwzględnie powinien poddać się prostemu zabiegowi urologiczno-chirurgicznemu ponieważ wczesna interwencja lekarska pozwala uniknąć możliwych komplikacji w przypadku naderwania lub zerwania wędzidełka. Zabieg plastyki wędzidełka wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na wykonaniu kilku małych nacięć, które pozwalają na rozciągnięcie i wydłużenie wędzidełka. Po uzyskaniu pożądanego efektu kosmetyczno-terapeutycznego lekarz wykonujący zabieg zakłada specjalne wchłaniane szwy. Po operacji wędzidełka obowiązuje wstrzemięźliwość seksualna przez okres około miesiąca, aż do pełnego wygojenia rany pooperacyjnej.

Za krótkie wędzidełko a stulejka

Zarówno krótkie wędzidełko, jak i stulejka powodują problem ze zdjęciem napletka z żołędzi, jednak należy pamiętać, że są to dwa różne schorzenia, które mogą lecz nie muszą współwystępować. Stulejka przeważnie powoduje poważniejsze ograniczenia w odciąganiu napletka niż zbyt krótkie wędzidełko. Więcej o stulejce możecie przeczytać w poprzednim wpisie.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że przez cały sierpień infolinia działać będzie w godzinach 8:00-16:00.