PIJESZ ALKOHOL? BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEMY ZE WZWODEM
PIJESZ ALKOHOL? BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEMY ZE WZWODEM
PIJESZ ALKOHOL? BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEMY ZE WZWODEM
Istnieje powszechne przeświadczenie, że alkohol to używka, która rozluźnia atmosferę i pomaga w sferze erotycznej. Niestety prawda jest taka, że spożycie alkoholu powoduje wahania stężenia cukru we krwi, które w przypadku mężczyzn niekorzystnie wpływają na sprawność seksualną. Problemy ze wzwodem mogą pojawiać się po spożyciu alkoholu, jednak nie należy zapominać, że częste nadużywanie tej substancji prowadzi do rozwoju chorób wątroby, które często są powodem powstania zaburzeń erekcji.
Dlaczego po alkoholu trudniej jest uzyskać i utrzymać erekcję?
Wbrew pozorom mechanizm erekcji to złożony proces, w którym udział biorą czynniki naczyniowe, psychologiczne, biochemiczne oraz neurologiczne. Spożycie alkoholu przyczynia się do osłabionego odczuwania bodźców i tym samym może sprawić, że normalna stymulacja seksualna okazuje się niewystarczająco intensywna by utrzymać stan podniecenia. Problemy ze wzwodem po spożyciu alkoholu pojawiają się także ze względu na wpływ tej substancji na układ krwionośny. Szczególnie istotną rolę jeżeli chodzi o mechanizm erekcji odgrywa ciśnienie tętnicze krwi, które na skutek spożycia alkoholu ulega rozregulowaniu. W konsekwencji niestabilne wartości ciśnienia tętniczego krwi mogą powodować problem z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu.
Choroby wątroby i problemy ze wzwodem
Nadużywanie alkoholu przez długi okres czasu może prowadzić do rozwinięcia się chorób wątroby, takich jak: marskość wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby lub alkoholowe stłuszczenie wątroby. Wszystkie te schorzenia przyczyniają się do rozregulowania gospodarki biochemicznej organizmu i mogą skutkować pojawieniem się zaburzeń erekcji.
W przypadku impotencji spowodowanej nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby niezmiernie istotna jest zmiana diety oraz zaprzestanie spożywania alkoholu. Jeżeli istnieje podejrzenie, że problemy z erekcją u pacjenta pojawiły się w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu kluczowym elementem diagnostyki stają się badania laboratoryjne. Ponadto problemy ze wzwodem związane ze schorzeniami wątroby wymagają specjalistycznej diagnostyki oraz leczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.