Mikrochirurgiczne leczenie PE (przedwczesnego wytrysku)

W przypadku, gdy inne sposoby terapeutyczne nie odnoszą pożądanego skutku w leczeniu przedwczesnego wytrysku, lekarz może zalecić wykonanie zabiegu mikrochirurgicznego. Mikrochirurgiczna denerwacja prącia polega na selektywnym przecięciu lub wycięciu części gałęzi unerwiających żołądź prącia.
Skorzystaj z konsultacji u naszych specjalistów wykonujących zabieg:
Warto wiedzieć:

Zapisz się

ul. Bracka 11/13
00-501 Warszawa

pon: 08:00 – 20:00
wt: 08:00 – 20:00
śr: 08:00 – 20:00
czw: 08:00 – 20:00
pt: 08:00 – 20:00
sob: Zamknięte
niedz: Zamknięte

Jak przebiega zabieg?

Mikrochirurgiczna denerwacja prącia jest zabiegiem chirurgicznym stosowanym w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Polega on na selektywnym przecięciu lub wycięciu części gałęzi nerwowych unerwiających żołądź prącia. Zabieg ten jest stosowany jako ostatnia opcja leczenia u pacjentów, u których inne metody terapii przedwczesnego wytrysku, takie jak psychoterapia czy farmakoterapia, okazały się nieskuteczne.

Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w okolicy nasady prącia i pod kontrolą mikroskopu operacyjnego identyfikuje i selektywnie przecina lub usuwa część nerwów czuciowych zaopatrujących żołądź. Zmniejsza to ilość bodźców czuciowych docierających z tego obszaru, opóźniając tym samym wystąpienie wytrysku podczas stosunku.

Czas trwania zabiegu: 40 min.

Znieczulenie w ramach czasu zabiegu

Poznaj naszych ekspertów

Cennik

 

Mikrochirurgiczny zabieg leczenia przedwczesnego wytrysku

4 000 zł

Opinie naszych pacjentów

Pytania i odpowiedzi

Prawidłowo wykonana mikrochirurgiczna denerwacja prącia wydłuża czas trwania stosunku około 3-6 razy w porównaniu do stanu przed zabiegiem. Nerwy mają zdolność regeneracji, więc po około 6-8 miesiącach wrażliwość żołędzi wraca do normy, jednak efekt opóźnienia wytrysku jest trwały

Pacjenci mogą wznowić aktywność seksualną miesiąc po zabiegu.Przez około 2-3 miesiące po zabiegu pacjent będzie odczuwał zmniejszoną czułość żołędzi prącia. Po około 6-8 miesiącach zdolność czucia żołędzi jest naturalnie i w pełni przywracana, ponieważ nerwy mają zdolność regeneracji.

Podsumowując, pełna rekonwalescencja po zabiegu mikrochirurgicznej denerwacji prącia trwa około 6-8 miesięcy, przy czym już po miesiącu pacjenci mogą wznowić aktywność seksualną. Przez pierwsze 2-3 miesiące występuje zmniejszona czułość żołędzi, która stopniowo wraca do normy w ciągu kolejnych miesięcy, wraz z regeneracją nerwów.

Zabieg mikrochirurgicznej denerwacji prącia nie wpływa negatywnie na zdolność do uzyskiwania erekcji. Polega on na selektywnym przecięciu lub usunięciu części nerwów czuciowych zaopatrujących żołądź prącia, co zmniejsza ilość bodźców czuciowych i opóźnia wystąpienie wytrysku podczas stosunku. Jednak nerwy odpowiedzialne za erekcję pozostają nienaruszone.

Źródła wyraźnie podkreślają, że po zabiegu denerwacji prącia zdolność do uzyskiwania erekcji jest zachowana. Zmniejszona zostaje jedynie wrażliwość żołędzi na bodźce, co wydłuża czas do wytrysku, ale nie wpływa na sam mechanizm erekcji.

Podsumowując, mikrochirurgiczna denerwacja prącia jest skuteczną metodą leczenia przedwczesnego wytrysku, która nie powoduje zaburzeń erekcji. Zabieg ten selektywnie niszczy tylko część nerwów czuciowych żołędzi, pozostawiając nienaruszone unerwienie odpowiedzialne za prawidłową erekcję prącia.

BLOG