urolog-dr-n.-med.-Marek-Filipek

Dr n. med. urolog Marek Filipek, specjalista w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej, Ordynator Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie, gdzie w 1999 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Przez wiele lat był związany z Kliniką Urologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pracował jako starszy asystent i wykładowca.


UROLOG MAREK FILIPEK CURRICULUM VITAE

Od 2000 roku sprawował funkcję ordynatora Oddziału Urologii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Uczestniczył w wielu kursach naukowych i doskonalących. Przebywał na stażach i stypendiach w wielu prestiżowych zagranicznych ośrodkach urologicznych, m.in. w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego na Florydzie, w L’Hôpital Lapeyronie (Montpellier) oraz Klinice Urologii New York School of Medicine.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego – w 1997 roku pełnił funkcję V-ce przewodniczącego Oddziału Krakowskiego PTU).  Urolog Marek Filipek jest także pełnoprawnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W jego dorobku naukowym znajduje się kilkadziesiąt publikacji i referatów wygłaszanych na polskich i zagranicznych zjazdach oraz kongresach. Wielokrotnie brał udział w międzynarodowych, wieloośrodkowych badaniach klinicznych.

Urolog Marek Filipek to propagator innowacyjnych metod leczniczych (w tym zabiegu RENOVA) i technik operacyjnych. Był wielokrotnie nagradzany za działalność naukową i osiągnięcia w dziedzinie urologii (laureat m.in. I nagrody PTU oraz nagrody im. prof. Zewa Wajsmana). Jako ordynator w Wielospecjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim stworzył od podstaw jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych oddziałów urologicznych w Polsce.