seksuolog-mgr-Monika-Staruch

Seksuolog psycholog Monika Staruch ukończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studia podyplomowe o kierunku: seksuologia kliniczna, uzyskując wcześniej tytuł magistra psychologii. Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodami pozaustrojowego zapłodnienia”, pod kierownictwem Jego Magnificencji, Rektora WUM prof. dr hab. Mirosława Wielgosia.


SEKSUOLOG PSYCHOLOG MONIKA STARUCH

CURRICULUM VITAE

Seksuolog psycholog Monika Staruch prowadzi zajęcia z zakresu seksuologii dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w I Klinice Ginekologi i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka oraz w II Klinice Psychiatrii WUM. Współpracuje również z z Centrum Ginekologii, Endokrynologii i Medycyny Rozrodu ARTemida w Białymstoku oraz w Przychodni Premium Medical w Warszawie.

W VEDI CLINIC prowadzi konsultacje seksuologiczne oraz psychologiczne dla pacjentów z zaburzeniami erekcji, zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim dla pacjentów zagranicznych. Monika Staruch zajmuje się oceną psychologicznego stanu zdrowia pacjenta oraz kwalifikacją pacjentów cierpiących z powodu impotencji do leczenia metodą RENOVA lub do innych form terapii. Monika Staruch jest pierwszym psychologiem w Polsce, który uzyskał europejski certyfikat Seksuologa klinicznego EFS-ESSM.