Nadwaga i otyłość są jednymi z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Dlatego coraz więcej osób dba o sylwetkę. Nie zawsze jednak skuteczna dieta dobrze wpływa na nasze zdrowie. Niektórzy chcąc błyskawicznie osiągnąć cel, zrzucając nawet kilkanaście kilogramów w ciągu miesiąca, nie dbają o to jak zareaguje ich organizm. A może się to skończyć poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Poznajcie prawdziwie skuteczny program odchudzania.

Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko wielu schorzeń przewlekłych, nowotworów a nawet nagłej śmierci. Dlatego wymagają kompleksowego i wielospecjalistycznego leczenia. Ale także wymagają profilaktyki i dbania o siebie. Stąd pomysł na spersonalizowany Pakiet Odchudzający, dostosowany dla indywidualnych potrzeb pacjenta, przygotowany przez VEDI CLINIC z Warszawy. Stołeczna klinika dla mężczyzn oferuje specjalne konsultacje, które pozwalają na przygotowanie odpowiedniej dla każdej osoby diety. To pierwsza skuteczna i zdrowa metoda utraty zbędnych kilogramów.

Ważne dane. Weź je sobie do serca!

Ponad 67 procent mężczyzn w Polsce zmaga się z nadwagą lub otyłością. A aż 70 procent panów w wieku od 35 do 39 lat jest zagrożonych nadwagą lub otyłością. Dlatego warto czasami spojrzeć krytycznie w lustro i zadać sobie pytanie – czy to już czas na dietę?

Specjalistyczne konsultacje z ekspertami

Przygotowywanie Pakietu Odchudzającego rozpoczyna się od spotkań z dietetykiem, psychologiem oraz profesorem, doktorem habilitowanym nauk medycznym Józefem Haczyńskim, lekarzem internistą, certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości.

Spotkanie z dietetykiem obejmuje: specjalistyczną analizę krwi i badanie składu ciała, pomiary centymetrem, interpretacje badań diagnostycznych, przeprowadzenie wywiadu zdrowotnego i żywieniowego, przekazanie wskazówek dietetycznych i ułożenie 14-dniowego jadłospisu.
Podsumowaniem konsultacji jest rozmowa z profesorem Haczyńskim. Lekarz ma jeszcze raz przedstawić ryzyko i potencjalne problemy zdrowotne, jakie mogą wynikać z nadwagi i otyłości.
Wyniki pełnej diagnostyki laboratoryjnej umożliwiają naszemu zespołowi specjalistów dobranie odpowiedniej metody leczenia dla każdego pacjenta. W razie potrzeby każdemu chętnemu zostanie przepisane właściwe leczenie farmakologiczne, które razem z indywidualnie dobraną dietą pomoże uzyskać lepsze efekty – wyjaśnia ekspert Żaneta Rybak z Polskiego Towarzystwa Dietetycznego.

Po miesiącu wszyscy użytkownicy programu Pakiet Odchudzający przejdą konsultacje z dietetykiem i profesorem Józefem Haczyńskim. Pozwolą one na ewentualne zmodyfikowanie diety.

Nasi eksperci

Profesor Jerzy Haczyński, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, autor licznych publikacji naukowych, nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń studentów oraz ekspertem Polskiego Radia.

Magister Żaneta Rybak, absolwentka Szkoły Wyższej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego i ekspert certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.