rehabilitacja pracia

REHABILITACJA PRĄCIA W “PYTANIE NA ŚNIADANIE”

Dziś w programie TVP 2 specjalista VEDI CLINIC Klinika dla Mężczyzn Dr Stefan W. Czarniecki opowiadał o problemie zaburzeń erekcji w Polsce. W rozmowie z prowadzącymi pojawiła się również informacja na temat nowoczesnych metod leczenia zaburzeń erekcji takich jak rehabilitacja prącia metodą RENOVA LSWT.

rehabilitacja praciaDoktor Czarniecki zaznaczył, że zaburzenia erekcji to ogromny problem społeczny, który dotyczy ponad 3 milionów Polaków w każdym wieku. Jak dowiedzieliśmy się z wypowiedzi Doktora Czarnieckiego zaburzenia erekcji potocznie zwane impotencją definiujemy jako trwałą niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji w stopniu uniemożliwiającym odbycie stosunku płciowego.

Trudności w osiągnięciu wzwodu dotyczą mężczyzn w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną występowania zaburzeń erekcji w grupie wiekowej nastolatków i młodych mężczyzn są problemy psychologiczne. U mężczyzn w średnim wieku głównymi czynnikami wpływającymi na występowanie zaburzeń erekcji są stres, przepracowanie, a także problemy w relacjach osobistych. Znaczenie zaczynają jednak mieć także przyczyny organiczne, takie jak: miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Wraz z wiekiem podłoże organiczne w dysfunkcjach seksualnych zaczyna dominować i jest obecne u większości pacjentów w wieku dojrzałym. U około 50% mężczyzn po 40 roku życia zaburzenia erekcji mają podłoże naczyniowe.

Czym jest rehabilitacja prącia?

Doktor Czarniecki poruszył również temat nowoczesnych metod leczenia zaburzeń erekcji. W Polsce poza farmakoterapią oraz psychoterapią dostępne są również innowacyjne terapie, takie jak:

  • Rehabilitacja prącia za pomocą fal dźwiękowych metodą RENOVA LSWT
  • Wszczepienie trzyczęściowego implantu prącia
Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy