Implant penisa wszczepiany jest u pacjentów, u których terapie pierwszego i drugiego rzutu m.in. leczenie farmakologiczne lub terapia falami dźwiękowymi RENOVA LSWT nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów. Zaburzenia erekcji oporne na leczenie pierwszego i drugiego rzutu są w większości przypadków wynikiem uszkodzenia struktur nerwowo-naczyniowych odpowiedzialnych za funkcję erekcyjną penisa. Tego typu uszkodzenia występują najczęściej w następstwie leczenia operacyjnego w obrębie miednicy mniejszej, z powodu schorzeń neurologicznych lub na skutek uszkodzenia narządów płciowych.

Wszczepienie hydraulicznego implantu penisa Zephyr ZSI 475 jest obecnie wiodącą zabiegową metodą leczenia w przypadku zaburzeń erekcji opornych na nieinwazyjne formy terapii. Zabieg wszczepienia hydraulicznego implantu penisa Zephyr ZSI 475 wymaga znieczulenia ogólnego oraz hospitalizacji pozabiegowej przez okres około 5 dni. Aktywność seksualną można ponownie rozpocząć po około 8 tygodniach od procedury wszczepienia implantu. Pacjent w trakcie rekonwalescencji pozabiegowej pozostaje pod opieką zespołu medycznego.JAK DZIAŁA IMPLANT PENISA?

Hydrauliczny implant penisa Zephyr ZSI 475 został stworzony w celu umożliwienia powrotu do pełnej sprawności seksualnej u pacjentów, u których występują zaburzenia erekcji oporne na leczenie pierwszego i drugiego rzutu. Implant penisa to dyskretny system hydrauliczny nie wymagający konserwacji oraz objęty długoletnią gwarancją jakości i funkcjonalności.

Implant penisa Zephyr ZSI 475 składa się z 3 elementów (podwójne cylindry imitujące ciała jamiste penisa, mechanizm pompujący, zbiornik z płynem fizjologicznym), które pozwalają na naśladowanie naturalnego procesu powstawania erekcji poprzez wypełnienie dwóch sztucznych ciał jamistych płynem fizjologicznym.

Wzwód wywoływany jest poprzez aktywowanie ukrytego w worku mosznowym mechanizmu pompującego, który przemieszcza płyn fizjologiczny ze zbiornika ulokowanego wewnątrz ciała do cylindrów imitujących ciała jamiste penisa. W wyniku przepływu płynu fizjologicznego cylindry ulokowane w miejscu ciał jamistych wypełniają się – prowadzi to do powiększenia długości, grubości oraz sztywności penisa. By erekcja ustąpiła konieczne jest zwolnienie zastawki w mechanizmie pompującym.


ZALETY ZABIEGU WSZCZEPIENIA HYDRAULICZNEGO IMPLANTU ZEPHYR ZSI 475

  • Badania wskazują, że około 95% mężczyzn zadowolonych jest z erekcji, którą pozwala uzyskać proteza penisa.
  • Hydrauliczny implant penisa Zephyr ZSI 475 pozwala na przywrócenie funkcji erekcyjnej niezależnie od przyczyny dysfunkcji seksualnej oraz obciążeń chorobowych pacjenta.
  • Hydrauliczny implant prącia pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu penisa zarówno w stanie spoczynku, jak i w stanie wzwodu.
  • Implant w całości znajduje się wewnątrz ciała pacjenta, a blizna pooperacyjna jest praktycznie niezauważalna, co pozwala na zachowanie pełnej dyskrecji.
  • Implant staje się integralną częścią ciała pacjenta – nie powoduje dyskomfortu, nie przeszkadza w codziennych czynnościach oraz w aktywności fizycznej.
  • Implant penisa Zephyr ZSI 475 nie wpływa negatywnie na wrażliwość penisa oraz możliwość osiągniecia orgazmu.