plynna-biopsja-prostaty

PŁYNNA BIOPSJA PROSTATY JUŻ DOSTĘPNA W HIFU CLINIC

Mamy przyjemność poinformować, że nasze kliniki partnerskie HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty we współpracy z AMEDS Centrum Medyczne po raz drugi w Europie, a pierwszy w Polsce, przeprowadziły 30 sierpnia 2016 roku badanie Select MDx Liquid Biopsy dla raka gruczołu krokowego, tym samym wprowadzając to najnowocześniejsze badanie na polski rynek. Płynna biopsja prostaty – SelectMDx Liquid Biopsy to innowacyjne badanie mające na celu procentową ocenę prawdopodobieństwa wykrycia raka prostaty podczas biopsji. Badanie to jest skierowane do Pacjentów, u których rozważa się pierwszą lub kolejną biopsję gruczołu krokowego.

 

Czym jest płynna biopsja prostaty i dla kogo jest przeznaczona?

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx Liquid Biopsy  wykonywana jest poprzez analizę próbki moczu, która pobierana jest po uprzednim badaniu per rectum, wykonywanym przez lekarza specjalistę urologa. Następnie pobrany materiał jest oceniany jest pod kątem poziomu oraz zawartości mRNA genów DLX1 i HOXC6, których nadprodukcja występuje u mężczyzn z agresywną postacią nowotworu stercza. Dzięki badaniu możliwe staje się oszacowanie prawdopodobieństwa ewentualnego wykrycia komórek nowotworowych w biopsji. Dodatkowo płynna biopsja prostaty jest w stanie przewidzieć prawdopodobieństwo czy rak będzie znacząco złośliwy. Należy dodać, że w przeciwieństwie do biopsji gruboigłowej, zabieg jest całkowicie bezinwazyjny.

W dziedzinie urologii onkologicznej płynna biopsja prostaty jest badaniem przełomowym. Jest to innowacyjne narzędzie, dzięki któremu lekarze mogą zapobiec wielu niesłusznie wykonywanym biopsjom. Należy pamiętać, że biopsja igłowa jest inwazyjnym zabiegiem, który niesie za sobą ryzyko nawet bardzo poważnych powikłań, w skrajnych przypadkach nawet sepsy oraz śmierci. SelectMDx Liquid Biopsy pozwala Pacjentom na uniknięcie dokuczliwych skutków, które nierzadko towarzyszą zabiegowi biopsji igłowej, takich jak: stres, zatrzymanie moczu, krew w moczu, krew w spermie lub uszkodzenie ciała. Warto wspomnieć, że przy tradycyjnej biopsji przed i po zabiegu konieczne jest przyjmowanie antybiotyków.

Ze względu na wyższą precyzyjność w najbliższym czasie płynna biopsja prostaty – SelectMDx Liquid Biopsy zastąpi badanie PCA3.

[fruitful_btn size="large" type="submit" color="inverse"]UMÓW BADANIE W HIFU CLINIC[/fruitful_btn]

We wczorajszym (29.09.2016) głównym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1 dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki opowiadali o badaniu SelectMDx Liquid Biopsy – jest to biopsja z moczu.

[fruitful_btn size="large" type="submit" color="inverse"]ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY W TVP 1[/fruitful_btn]

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy