Nadwaga i otyłość to jedne z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. Utrudniają codzienne funkcjonowanie, nadmiernie obciążając kręgosłup i stawy, powodują dyskomfort psychiczny i fizyczny, ale przede wszystkim zwiększają ryzyko wystąpienia wielu schorzeń przewlekłych, nowotworów, a także ryzyko nagłego zgonu.

Zarówno nadwaga, jak i otyłość wymagają wymagają kompleksowego, często wielospecjalistycznego leczenia. Czasem są rezultatem niezdrowego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, braku aktywności fizycznej, ale mogą też być rezultatem poważnych zaburzeń metabolicznych i wówczas niezbędna jest wiedza i doświadczenie lekarza.

Metabolizm bowiem to zjawisko niezwykle skomplikowane, obejmujące ogromną liczbę reakcji chemicznych, zachodzących równocześnie w naszym organizmie. Procesy metaboliczne umożliwiają dostarczanie energii wszystkim komórkom, dzięki czemu organizm ludzki jest zdolny do funkcjonowania. Na różnych etapach metabolizmu mogą jednakże pojawiać się błędy, których wynikiem są zaburzenia metaboliczne.

W VEDI CLINIC mamy dla Was kompleksową ofertę diagnostyki i leczenia zaburzeń metabolicznych.

Oferujemy kompleksowe podejście do zaburzeń metabolizmu:

  • Diagnostykę laboratoryjną
  • Diagnostykę USG (jeśli okaże się niezbędna)
  • Analizę struktury ciała
  • Konsultacje z dietetykiem
  • Konsultacje i prowadzenie procesu leczenia przez specjalistę certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Zacznij od początku… zapraszamy na bezpłatną analizę składu Twojego ciała! Sprawdź zawartość tkanki tłuszczowej w porównaniu z tkanką mięśniową i kostną. Analizator struktury ciała wykorzystuje metodę impedancji bioelektrycznej, która polega na przesyłaniu przez ciało nieodczuwalnych impulsów elektrycznych o niskim napięciu. Prąd szybciej przepływa przez wodę i mięśnie w porównaniu do tkanki kostnej czy tłuszczowej. Urządzenie dokonuje pomiarów prędkości przepływu prądu i wykorzystuje zdefiniowane algorytmy do obliczania zawartości tkanki tłuszczowej i innych parametrów.

CZY POTRZEBNE JEST SPECJALNE PRZYGOTOWANIE DO BADANIA?

Na badanie analityczne struktury ciała pacjent powinien zgłosić się wypoczęty i na czczo. Należy powstrzymać się od przyjmowania płynów na ok. 2 godz. przed badaniem, a napoje zawierające kofeinę (herbatę, kawę, napoje energetyzujące) należy wyeliminować ze spożycia nawet na 24 godziny wcześniej.

UWAGA!

Analiza składu ciała nie powinna być wykonywana bezpośrednio po wysiłku fizycznym, kąpieli, pływaniu lub pobycie w saunie (potrzebny jest godzinny odstęp od wysiłku, aby wykonać badanie)

Badanie nie jest zalecane u osób:

  • ciężarnych
  • chorych na padaczkę
  • posiadających metalowe implanty
  • posiadających wszczepione urządzenia nadające sygnał elektroniczny
  • korzystających ze stymulatorów elektronicznych

CO DALEJ?

Umów się na konsultację do doświadczonego specjalisty.

Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński, certyfikowany przez PTLO specjalista w leczeniu zaburzeń metabolicznych z pasją i empatią zajmuje się zaburzeniami metabolizmu, a posiadane przez niego specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych i seksuologii pozwalają na jeszcze głębsze i całościowe spojrzenie na problemy zdrowotne i poszukiwanie ich prawdziwych, często głęboko ukrytych przyczyn, nie tylko w sferze psychicznej, ale również jako objawów wielu chorób somatycznych czy działań niepożądanych związanychnp. z zażywaniem leków.

CZY TO WYSTARCZY?

Właściwe zdiagnozowanie zaburzeń metabolizmu to pierwszy, bardzo ważny krok na drodze do ich efektywnego leczenia. Konsultacja ze specjalistą zaowocuje skierowaniem na pogłębione badania laboratoryjne, USG lub inne, które uznane zostaną za potrzebne, a analiza wyników wykonanych badań i pomiarów będzie podstawą do opracowania planu leczenia. W razie potrzeby do procesu leczenia włączeni zostaną inni specjaliści, np. dietetyk lub psycholog.

Umów wizytę