zaburzenia-erekcji-2

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji, zwane też czasem potocznie „impotencją” lub męską niemocą, to problem dotykający wielu mężczyzn, niezależnie od ich wieku czy aktywności seksualnej. Mogą mieć wiele różnych przyczyn, ale łączy je skutek – brak zdolności do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu na tyle długo, by odbyć satysfakcjonujący obie strony stosunek. Czy jest to powód do wstydu, dowód ochłodzenia uczuć w związku albo też sygnał bliskiej starości? Oczywiście, że nie! To problem jak każdy inny, wymagający jedynie odpowiedniego leczenia i profilaktyki.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń erekcji?

 

Zaburzenia erekcji to najczęściej sygnał, że w męskim organizmie coś nie działa tak, jak powinno. Oprócz kłopotów, jakie niosą same w sobie, mogą świadczyć też o innych problemach, takich jak:

-cukrzyca (która nieleczona może prowadzić do udarów i innych poważnych problemów)
-zaburzenia hormonalne (zwłaszcza niedoboru męskiego hormonu – testosteronu, po więcej informacji możesz zajrzeć tutaj)
-problemy z drożnością układu krwionośnego (mogące prowadzić do zawału serca, jeśli pozostaną zaniedbane)
-stwardnienie rozsiane we wczesnej fazie

Zaburzenia erekcji towarzyszyć mogą również:

-przyjmowaniu niektórych leków (np. wielu antydepresantów)
-niezdrowemu trybowi życia – nadmiar stresu, nikotyny, alkoholu, przepracowanie, niedobór składników odżywczych potrzebnych organizmowi, by dobrze funkcjonował
-blokadom psychicznym, wynikającym często ze sposobu wychowania, problemów z poczuciem własnej wartości czy też z lęku przed oceną

Jak można leczyć zaburzenia erekcji?

 

Najczęściej pierwszym krokiem leczenia jest ustalenie przyczyn, które powodują zaburzenia erekcji – mogą one leżeć głównie w ciele lub w psychice mężczyzny (zaledwie około jedna piąta przypadków). W zależności od wyników takiej diagnostyki, lekarz zalecić może konsultację ze specjalistą z dziedziny medycznej, w której leży główna przyczyna problemów – może to być kardiolog, diabetolog lub też neurolog albo też zalecić konsultację z psychologiem lub seksuologiem, jeżeli źródło problemu stanowi raczej głowa niż ciało. Bardzo ważne jest, by przełamać wstyd i nie czekać, aż urolog zacznie wypytywać nas podczas wizyty o problemy związane z pożyciem seksualnym – najlepiej zgłosić się samemu, kiedy tylko problemy wystąpią, by móc zaradzić im jak najszybciej, zwłaszcza, że często mogą one być znakiem poważnych, powoli rozwijających się w ciele chorób. Ponadto, długotrwały brak udanego stosunku może nieść za sobą problemy w związku, takie jak niepotrzebny dystans między partnerami, podejrzliwość, czy stopniowo wykształcająca się bariera psychiczna przed stosunkiem jako takim. Zaburzenia erekcji to nie wyrok – to tylko objaw, którego można się pozbyć!

Jeśli postanowiłeś przełamać wstyd i zrobić coś z tym problemem, ale zastanawiasz się czy zaburzenia erekcji mogą dotyczyć również Ciebie, możesz spróbować np. tutaj: https://klinikadlamezczyzn.pl/leczenie-zaburzen-erekcji/ – nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez proces diagnostyczny i leczenie krok po kroku, z pełnym profesjonalizmem i uwagą.

Kategorie wpisów

Zapisz się na konsultację

NASI SPECJALISŚCI
udzielą Ci pomocy