Przedwczesny wytrysk
Czy przedwczesny wytrysk zdarza się często?
Przedwczesny wytrysk jest powszechnym problemem seksualnym, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie. Każdemu może zdarzyć się zbyt szybkie szczytowanie, jednak jeśli ejakulacja zawsze lub prawie zawsze pojawia się w ciągu 1 minut od rozpoczęcia zbliżenia – jest to realny problem.
Postawieniem diagnozy i leczeniem zajmuje się lekarz urolog. Diagnozę można postawić w przypadku mężczyzn, którzy spełniają kryteria dysfunkcji seksualnych do których można zaliczyć:
- Czas trwania problemu czy zaburzenia wynosi minimum 6 miesięcy
- Mężczyzna nie może uczestniczyć w zaspokajających dla niego zbliżeniach seksualnych
- Powodem tej dysfunkcji nie są zaburzenia organiczne (np. uszkodzenie lub dysfunkcja mózgu), zaburzenia psychiczne, endokrynologiczne, choroby somatyczne, jak i zażywanie leków czy substancji
Do czego prowadzi przedwczesny wytrysk?
Wytrysk zbyt przedwczesny jest dla mężczyzny stresujący, może budzić frustrację czy lęk przed stosunkiem seksualnym. Do poważniejszych skutków przedwczesnej ejakulacji można zaliczyć zaburzenia erekcji, zaburzenia nastroju, czy zaburzenia lękowe.
Dodatkowo, przedwczesny wytrysk oraz niezadowalający czas trwania stosunku mogą prowadzić do problemów w związkach. Mężczyźni z tym problemem często unikają kontaktów seksualnych z partnerką lub partnerem, co może prowadzić do niezadowolenia i napięcia w związku. To z kolei może prowadzić do większych problemów emocjonalnych i poważniejszych trudności w nawiązywaniu relacji i kontroli ejakulacji.
Jakie są skutki przedwczesnego wytrysku?
Przedwczesny wytrysk może prowadzić do zaburzeń erekcji, ponieważ mężczyźni z tym problemem często czują się sfrustrowani i niepewni siebie w łóżku. Ciągły strach przed ponownym doświadczeniem przedwczesnego wytrysku może wpłynąć na zdolność do uzyskania i utrzymania erekcji. To może prowadzić do jeszcze większych problemów seksualnych, takich jak impotencja. W przypadku rozpoznania u siebie zaburzeń erekcji, warto jak najszybciej szukać pomocy specjalistycznej aby przerwać to błędne koło i wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego.
Przedwczesny wytrysk może także prowadzić do zaburzeń nastroju, takich jak depresja i lęk. Mężczyźni z tym problemem często czują się sfrustrowani, zdezorientowani i zdeprymowani. Często mają niskie poczucie własnej wartości i poczucie winy, co może prowadzić do jeszcze większych problemów emocjonalnych, takich jak gniew czy agresja. Nie należy lekceważyć zaburzeń nastroju spowodowanych przedwczesnym wytryskiem, ponieważ mogą one przerodzić się w realny problem z zarządzaniem emocjami. Jeśli takie zaburzenia seksualne pojawiają się tuż po inicjacji seksualnej mężczyzny, i nie są odpowiednio zaadresowane, mężczyzna może mieć bardzo duże trudności z prowadzeniem satysfakcjonującego i zdrowego życia seksualnego.
Przedwczesny wytrysk może również prowadzić do zaburzeń lękowych. Mężczyźni z tym problemem często mają trudności z relacjami seksualnymi i związki. Mogą czuć się niepewni i niepewni siebie, co prowadzi do zwiększonego poziomu stresu i lęku wokół seksu. To z kolei może prowadzić do jeszcze większych problemów emocjonalnych i fizycznych.
W Vedi Clinic przełamujemy tabu i o przedwczesnym wytrysku mówimy głośno i bez skrępowania. Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy empatycznie podchodzą do każdego pacjenta.
Dowiedz się więcej o przedwczesnym wytrysku: